To, co dělá z netradičního receptu ještě výjimečnější zážitek, jsou kvalitní potraviny z produkce ekologického zemědělství. Protože mladé maso není všední a lehce dostupnou pochoutkou, doporučujeme pro něj vyrazit přímo na lokální ekofarmu. Při takovém nákupu masa si můžete být jistí tím, z čeho budete vařit, a navíc vám farmář s výběrem pomůže. Více informací o biopotravinách i chovu zvířat na ekofarmách najdete na stránce myjsmebio.cz.

Farmy nabízející mladé bio maso můžete vyhledat na stránkách kamprobio.cz a lovime.bio. Pokud nemáte čas vyrazit přímo na ekofarmu, můžete si maso objednat on-line. Bio maso je vždy označeno logem biolistu nebo biozebry. Jedině tato loga zaručí, že se jedná o certifikovanou biopotravinu.

Jehněčí na pivě
ma.jpg

Pro přípravu pokrmu budete potřebovat:

  • bio jehněčí krk nasekaný na 4 porce
  • 2 bio mrkve
  • 2 bio cibule
  • 3 stroužky bio česneku
  • 0,5l světlého bio piva
  • 100ml bio hladké mouky
  • 1 lžíce bio sádla
  • 1 lžička soli a bio mletý pepř
  • 1 bio bobkový list
  • 1 celá skořice

Porce jehněčího krku osolíme a opepříme a na rozpáleném sádle opečeme dozlatova. Přidáme na kostky nakrájenou mrkev, cibuli a rozdrcené stroužky česneku, bobkový list, skořici a zprudka orestujeme. Podlijeme pivem, od dna hrnce vařečkou důkladně promícháme a dusíme doměkka. Když maso změkne tak, že odpadává od kosti, podáváme horké jehněčí v omáčce s chlebem.

Více informací o biopotravinách, ekologickém zemědělství i další bio recepty najdete na stránkách www.myjsmebio.cz.


Kupujte BIO. Pro budoucnost!

Chceme-li podpořit lokální ekonomiku, není nám lhostejná příroda a životní prostředí, a navíc myslíme na budoucnost naši i našich dětí, měli bychom na to dbát zejména v uličkách mezi nákupními regály.
Správným krokem, jak podpořit ekologické zemědělce, kteří přirozeně pečují o půdu, krajinu a hospodářská zvířata s maximální ohleduplností, je totiž nákup jejich bioproduktů. Tím, že zvolíte lokálního dodavatele, máte navíc jistotu, že bioprodukty neputovaly dlouhé kilometry přes půl světa. Distribuční cesty a dojezdové vzdálenosti jsou velmi krátké. To pomůže nejen přírodě, ale rovněž nám i budoucím generacím.

Co je BIO?

BIO je certifikovaný systém hospodaření podložený národní i evropskou legislativou s vlastním kontrolním systémem garantovaným ze strany státu. BIO může být pouze ta potravina, která splňuje zákonem dané a státem kontrolované požadavky pro ekologické zemědělství. To je založeno na pestrém osevním postupu a péči o půdu. Pole jsou plná života, nepoužívají se na nich umělá hnojiva, pesticidy, geneticky modifikované organismy ani jiné chemické postřiky. Zvířata nejsou pouze využívána, ale je o ně s láskou pečováno. Produkce biopotravin v ekologickém zemědělství přírodu neničí. Naopak ji zlepšuje a uchovává pro příští generace.

Bioprodukty jsou vždy viditelně označené logy, která smí používat pouze ti producenti, již dodržují přesné legislativní zásady ekologické produkce. Systém prověřování je nastaven tak, že minimálně jedenkrát za rok projde celý řetězec od prvovýroby až po distribuci kompletní speciální kontrolou.

Jaká loga se používají k označení biopotravin?

Národní značení
bi1.jpgLogo biozebry s nápisem „Produkt ekologického zemědělství“ se využívá jako známka biopotravin a také všech bioproduktů vyprodukovaných v ČR. Logo je dále doplněno o číselný kód kontrolní organizace (CZ-BIO-xxx), která provedla certifikaci bioproduktu v ČR.

Evropské značení
bi2.jpgPokud výrobek pochází z Evropské unie, musí být označen biolistem, číselným kódem kontrolní organizace a také informací o původu surovin. Ten se obvykle uvádí ve formátu EU, nebo mimo EU společně s názvem země, ve které byly vyprodukovány všechny použité suroviny.
Foto: My jsme bio

Více na Myjsmebio.cz

Reklama