Ucelený příběh, poselství s filmovým dějem. Nový český videoklip, který od března vysílá stanice MTV se cíleně vymyká hlavnímu proudu.

Projekt „Maybe“ mladého hudebního producenta Jaroslava Becka – alias Jay Becka, je výsledkem tříleté práce, na které se podílela řada úspěšných tvůrců.  Hudebním základem je spojení osobité Jay Beckovy taneční hudby a vynikajícího saxofonu Ivana M. Režisér Ondřej Stluka nápad vyprávět videoklipem přijal s nadšením:
„Šlo mi zejména o příběh s nějakým poselstvím, s nějakou ideou. To u většiny současných klipů výrazně postrádám“

fotojedna

Dějovou linku videoklipu tvoří příběh boxerky, která nastupuje svůj první velký zápas proti zkušenější favoritce. Přestože jí hod mincí předurčuje prohru, dokáže v sobě najít odhodlání překonat strach a zabojovat. A je to právě vnitřní síla, která dívku dovede k vítězství. Obě herečky, které ztvárnily roli boxerek, se na svůj úkol připravovaly tvrdým boxerským tréninkem více než rok.  Při samotném natáčení pak Linda Petáková i její soupeřka Lenka Kotlánová působily opravdu věrohodně.

tri

fotodva

Jay Beckova myšlenka vytvořit klip, který se vymyká, celý filmový štáb tak nadchla, že jeho členové neváhali vložit do projektu vlastní prostředky. Náladu v týmu shrnuje produkční Petr Smyczek:
 „Od začátku bylo jasné, že to nebude ledajaký videoklip. Na tenhle druh muziky nebo filmového vyprávění v klipech v běžných hitparádách nejsme zatím zvyklí. Ale to je přeci výzva!“

Jak se tahle „výzva“ podařila mladému štábu zrealizovat můžete už posoudit sami:

Podívejte se také na „Film o filmu“, který souběžně s natáčením videoklipu natočil a sestříhal přímo autor nápadu Jay Beck. Videoklip se natáčel v říjnu 2012 v tovární hale v pražských Vysočanech a v bunkru na Parukářce.

Autor projektu:

Jay Beck je český 24-letý hudební producent, který právě studuje Sound engineering v anglickém Oxfordu. Jeho snem je představit světu českou elektronickou scénu jako konkurenceschopnou oblast, která bude mít v budoucnu do světové muziky co říct.

Díky kreativnímu a svéráznému přístupu k produkci, vývoji nových technologií a pohledu na muziku jako takovou, si Jay Beck vytváří svůj osobitý styl a stává se inspirací pro mladé producenty.
„Není pro mě zásadní co si o mé práci myslí ostatní, důležitější je posunout danou věc vždy o krok dál než se zdá být možné”

tisková zpráva

Reklama