ThermomixCo se vám vybaví, když se řekne „typické české jídlo“?  Nejoblíbenějším pokrmem je podle mistrů gastronomie svíčková na smetaně. Jak už to u tradičních receptů bývá, existuje tolik variant, kolik je kuchařů. Svíčková je česká klasika, kterou všichni milují, ale mnoho lidí odrazuje její zdlouhavá a náročná příprava. Zkuste si svíčkovou připravit z kuřecích prsou v kuchyňském přístroji Thermomix. Samotné vaření vám nezabere více než 40 minut.

Příprava svíčkové podle našeho receptu je velmi snadná a časově nenáročná – knedlíky, maso i omáčku totiž vaříte najednou. V kuchyňském přístroji Thermomix jednoduše zaděláte kvásek a těsto na knedlíky, které pak ve Varoma míse vykynou, než si připravíte základ na svíčkovou. Zeleninu na svíčkovou zvládne Thermomix nasekat během 3 vteřin, poté ji v přístroji orestujete, zalijete vodou a necháte provařit. Do omáčky pak stačí přidat zakysanou smetanu, trochu citrónové šťávy a máslo nebo vše, na co jste zvyklí. Za pět minut je lahodná voňavá omáčka hotová a vy můžete začít servírovat.

 

Inspirací pro další recepty vám může být svetreceptu.cz, kde naleznete recepty nebo stránka na facebooku, kde naleznete další videa s recepty http://www.facebook.com/ThermomixCeskaRepublika/.

Více informací o Thermomixu najdete na thermomix.cz.

Reklama