Hezky si s dnešním tématem poradila čtenářka s nickem Jindriska8. Napsala nám příběh jejích kočičích mazlíčků, jakoby ho vyprávěly samy. Moc pěkné počtení, děkujeme

kočky

Krásný den všem. Tři kočky Lucinky a kocourek Chlapeček. Žijeme v domečku se zahrádkou, stará se o nás naše panička a nic nám nechybí. Občas provedeme nějaké lumpárny, chvilku se na nás zlobí, ale brzy nám odpustí. Jak to s námi vlastně začalo?

Před námi měla panička mourovatého kocourka Ferdu, který ji dělal společníka, když těžce onemocněla. Říká se, že kočky vytahují z člověka nemoci a tak Ferda často lehával na bříše naší paničky a po dvou letech najednou umřel. Začalo období, kdy bylo doma bez kočky tuze smutno.

kocky

Jednoho dne šla navštívit sestřenici, která měla dvě velké kočky a malé siamské kotě, které si na první pohled zamilovala. Odešla smutně domů a přemýšlela, že si takové kotě sežene. Její přání bylo vyslyšeno a večer mě v batohu přinesli do nového domova, radost byla veliká a já jsem se tu rychle zabydlela. Všude jsem lezla a prozkoumala celý dům, ale ven mě ještě nepouštěli, abych se neztratila.

Jednou jsem vyskočila na lednici, kde stál drahý radiomagnetofon, kdysi koupený v Tuzexu a já jsem ho schodila na zem. Páníček se na mě moc rozlobil, popadl mě za kožich a vyhodil z okna ven na dvorek, naštěstí to bylo v přízemí, tak se mně nic nestalo. Hned pro mě paní běžela, abych se neztratila a odnesla domů. Radiomagnetofon dali opravit a příště jsem už byla opatrnější a nikdy tam nelezla.

kocka

Po roce jsem se zapomněla s neznámým kocourem a v květnu se mi narodila dvě koťata, černé a druhé celé po mně. Bylo rozhodnuto, jedno mně nechají a druhé černé darují dobrým lidem. Za tři měsíce jsem opět na svět přivedla dvě koťata, ale čenobílá. Moc jsem se o ně bála, ale jedno mi opět zůstalo a už jsme doma byly tři Lucinky.

Nás dvě starší čekala v lednu kastrace a tak nás už žádná kočičí láska nepotká. My kočky jsme hodně plodné a ta černobílá nejmladší začala hledat kocoura a povedlo se. V září přišlo na svět další koťě, ale poprvé se narodil kocourek a tak bylo rozhonuto, že nám ho nechají a jsme čtyři. Dostal jméno Chlapeček.

Naše panička nás má moc ráda a její vnoučata si s námi hrají. Pániček, ale už řekl dost a víc koček doma nechci. Tak jsme čtyři a budeme jim doma dělat jenom samou radost.

Jindriska8

Milá Jindriska8, nikdy jsem vlastní kočku neměla, ale úplně rozumím té vášni mít jich doma víc. Většina mých známých, kteří mají kočku, u jedné nezůstala.

 

Reklama