Kolokočárek

To je neuvěřitelné, jak jde pokrok rychle dopředu. Když si vzpomenu na kočárky, ve kterých se vozily moje děti, a porovnám je s dnešními „kosmickými“ vozítky, to je jako bych porovnávala konězpřežku s Pendolinem. O tehdejších dětských sedačkách na kolo ani nemluvím.

Asi si myslíte, že zase trochu přeháním, ale při pohledu na tenhle vynález, který je jakýmsi křížencem kola (nebo spíš tříkolky) a dětského kočárku, žasnu.

Kolo nebo kočárek

Jak vidíte na obrázcích, tenhle „kolokočárek“ je nesmírně variabilní a podle mého názoru mnohem bezpečnější, než když vezete dítě v sedačce na kole nebo v závěsném vozíku. V obou případech máte dítě za sebou, takže na ně nevidíte, což mi připadá dost riskantní. Zvláště z přívěsných vozíků, které jsou v současnosti velkým hitem, mám husí kůži. Představa, že nevím, co za mými zády robě tropí, že se třeba může dostat z pásů a vypadnout na silnici, je pro mě děsivá. Zastánkyně nebo přímo uživatelky závěsných vozíků za kola promiňte, můžete mi to zkusit v diskuzi vyvracet, ale tato varianta kolokočárku mi připadá jako ideální řešení.

Navíc se tento typ dětského vozítka dá využít víceúčelově. Třeba na nákupy nebo pro seniory, kterým bychom za normálních okolností asi dítě na kolo neposadili.

Záměrně neuvádím název kočárku, výrobce ani cenu, takže nejde o žádný reklamní článek.

Můžu vám jen prozradit, že se dá koupit i u nás.

Jen mě zaujal jako ženu a matku (i když už dospělých dětí) a zajímal by mě váš názor.