63bda130c70a2seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Rory McCarty je nadšený uživatel TikToku, kterého napadla úžasná věc, když jako zákazník nakupoval v americkém Walmartu. Byl zrovna u pokladny, kde ho obsluhoval vdovec Butch Marion. Se staříkem se dal do řeči a dozvěděl se, že ve svých 82 letech nemůže odejít do důchodu kvůli financím. Je to veterán z Marylanské armády, který i ve svém úctyhodném věku pracuje 40 hodin týdně a trápí se na pokladně. Nemá moc peněz, ale nyní utratí veškeré peníze za to, aby mohl letět na Floridu za svou rodinou, kterou léta neviděl.

Rorymu jeho příběh nebyl lhostejný. Bylo mu ho líto, tak se rozhodl, že založí GoFundMe (fond) a zveřejnil videa pracujícího Butche. Později videa zveřejnil i na TikTok a videa se okamžitě stala virálními a nasbírala miliony zhlédnutí. Osmnáctého prosince McCarty založil sbírku. Povedlo se nastřádat celých 108 682 dolarů (přes 2,4 milionu korun) od více než 5 tisíc příznivců z celého světa. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Rory M McCarty (@mccartyrory_10)

McCarty přidal komentář: „Rád bych pomohl tomuto válečnému veteránovi prožít zbytek života v klidu a v pohodě, se svou rodinou a aby mohl dělat věci, které má rád a z finančních důvodů bohužel nemůže.”

Butch po obdržení šeku mohl opustit Walmart a konečně odejít do důchodu. Sám to okomentoval: „Je to prostě neskutečné. Cítím se jako nový muž. Jako pták, kterého pustíte z klece, ve které byl zavřený.”

Koukněte se na video, které se stalo tolik oblíbeným:

Zdroj: TikTok, DailyMail

Reklama