Nejlépe oblékanou osobností roku 2016 se podle letecké společnosti British Airways stala britská módní ikona Victoria Beckham, následována manželkou amerického herce George Clooneyho Amal a americkou modelkou a televizní hvězdičkou Kendall Jenner. Hodnotícím kritériem poroty složené z předních odborníků ze světa módy v čele hollywoodskou stylistkou Elizabeth Saltzman byly módní kreace, ve kterých se slavné osobnosti pohybují v prostředí velkých světových letišť. 

Létání má totiž stále punc výjimečné události, není proto divu, že se někteří cestující na cestu letadlem připravují také po módní stránce. Proto velká světová mezinárodní letiště, jakým je například londýnské Heathrow, fungují rovněž jako nečekaná přehlídková mola, na kterých je v k vidění řada zajímavých módních kousků. V případě letiště Heathrow to platí dvojnásob díky velké koncentraci světových celebrit a módních ikon, jež zdejšími letištními halami projdou. Není proto divu, že se letecká společnost British Airways rozhodla letos poprvé sestavit žebříček nejlépe oblékaných cestujících světa.   

Žebříček vznikl na základě posouzení stovek fotografií známých osobností pořízených na letištích po celém světě. Na předních místech seznamu nejlépe oblékaných cestujících se umístily osobnosti, které jsou módními ikonami a udávají styl nejen při nástupu na palubu letadla. Elizabeth Saltzman, jež pracuje například pro Gwyneth Paltrow, Umu Thurman či držitelku nominace na Oscara Saoirse Ronan k tomu říká: „Victoria Beckham dostává své pověsti módní ikony i na cestách. Vypadá vždy úchvatně. Většinou, když ji vidíme na letišti, má její oblečení mužské prvky – kalhoty originálního střihu, lehké sako, či volné košile. Málokdy ji vidíme v šatech. Je to velmi šik a přesto sofistikované, ale zároveň pohodlné a praktické, což je obzvláště při dlouhých cestách letadlem nezbytné.“

Elizabeth Saltzman se stala pro letošní rok jedním z ambasadorů letecké společnosti British Airways. Svou kariéru zahájila již v roce 1983 v módním domě Giorgio Armani. Dnes je prominentní osobností ve světě módy a jedním z nejvlivnějších odborníků udávajícím nejnovější trendy. O vítězkách ankety British Airways řekla:

1. Victoria Beckham

„Victoria Beckham je skutečnou královnou. Při cestách letadlem je oblečená vždy nesmírně elegantně. Má svůj osobitý styl a přitom nezapomíná na klasiku. Její módní cestovní kreace jsou rafinované a přitom pohodlné a praktické.” 

victoria

beckham

2. Amal Clooney

„Amal Clooney je krásná a vzdělaná žena. Vždy nádherně oblečená. Žensky a elegantně. Jako by pokaždé, když vystoupí z letadla, byla schopna jít okamžitě rovnou na obchodní jednání. Je to skutečná business lady.”

amal

amal 2

3. Kendall Jenner

„Kendall Jenner symbolizuje dnešní mládí. Mnohdy se spoléhá na jednoduchost a je schopna povýšit obyčejné triko a džíny na vrcholně elegantní a sofistikovanou věc. Jako modelka ostatně Kendall ví, jak na to.”

kendal

4. Angelina Jolie

„Je zosobněním klasického stylu. Je Audrey Hepburn naší doby. Vypadá vždy nesmírně elegantně, aniž by se musela spoléhat na poslední výkřiky módy. Co na ní funguje nejlépe, je právě klasika – jednoduchý svetr, černé kalhoty a elegantní kabelka výraznější barvy. To je prostě Angelina.”

angelina

5. Gwen Stefani

„Gwen Stefani jako by byla tak trochu opakem Angeliny. Sama je módní návrhářkou a tak trochu v módě naplňuje definici anglického výrazu cool. Neustále nás překvapuje svou individualitou, kombinuje klasiku (prosté černé kalhoty) s něčím ujetým (leopardí kabát) a vždy to vypadá výborně. Především je to však její vlastní invence a ona sama, co dodává jejímu vzhledu punc originality, například výrazná červená rtěnka, platinová hříva či výrazný opasek nebo lak na nehty.”

gwen

6. Charlize Theron

„Oscarová herečka Charlize Theron je trochu nedoceněnou módní ikonou. Má svůj osobitý přístup, kterému stále zůstává věrná. Je neutrální, vlastně až nenápadný a přitom stylový. Kdybyste jí viděli na letišti, řeknete si – to je ale krásná ženská – přitom si ani vůbec neuvědomíte, kdo to vlastně je. V jednoduchosti je prostě krása!”

charlize

7. Taylor Swift

„Popová mega hvězda Taylor Swift podle svého oblečení nikdy nevypadá, že by se chystala cestovat, natož absolvovat několika hodinový let letadlem. V krátké sukénce, na vysokých podpatcích a s luxusní kabelkou vypadá spíš, jako by se vypravila na krátkou procházku po Páté avenue. Vše vypadá mladě, zábavně a roztomile. Tohle je prostě stále stejná Taylor, ať již v letištní hale či mimo ni.“

taylor

8. Marion Cotillard

„Marion Cotillard je sama definicí francouzského stylu. Nechybí ji sebevědomí, ale přitom dbá také na praktičnost a pohodlí. Nejvíc je na Marion úžasné to, že její vzhled nikdy nevypadá strojeně. Je vždy přirozená, svá a nestylizovaná. Ať již v haleně s leopardí kapucí či v pruhovaném námořnickém triku.”

marion

9. Lupita Nyong’O 

„Lupita Nyong’O je vždy stylová a ničeho se nebojí. Má svůj osobitý přístup, který spočívá v prudce elegantní kombinaci barev, například růžový šál, černé sako a výrazná bílá kabelka. Celé je to na cestování pohodlné a přitom zajímavé.“

lupita

10. Heidi Klum

„Heidi Klum – supermodelka, která volbou svých svršků dokáže vždy potrhnout svůj neskutečný sexappeal. Jednoduché prvky je schopna ozvláštnit nádhernými stylovými kusy výrazného oblečení. Nikdo neumí nosit džíny tak, jako Heidi. K tomu nádherný červený trenchcoat, červené lodičky a podobně laděná kabelka a je vyhráno. Heidi je prostě nádherná.”

heidi

Foto: British Airways, Airside communications

Reklama