Zuzana Putnářová (22), Vicemiss ČR 2008, bojuje v Zemi vycházejícího slunce v konkurenci 65 krásek o titul Miss Interrnational. Během prvních pár dní pobytu v exotickém Japonsku už má mnoho zajímavých zážitků a nezapomenutelných dojmů.

"Když jsme přiletěli z Tokia do Kjóta, hned jsme se v hotelu musely jít spolu s dalšími dívkami převléct do japonského kimona. Pak jsme v kimonech šly na přivítání se starostou Kjóta," popsala Zuzka svůj zážitek Korzu.

"Součástí byl čajový ceremoniál, při které nám japonský mistr vařil pravý, speciální zelený čaj. Byl úžasný, moc mě zajímalo, jak to dělá, tak jsem ho poprosila, zda se můžu podívat a nakonec mě nechal vyzkoušet si to,"
pochlubila se.Krásnou Ostravanku Zuzanu velice překvapilo, že tradiční dámský japonský oděv je nečekaně nepohodlný.
"Strávit několik hodin v kimonu je velice náročné. Žena se v něm nesmí opřít, jinak by poničila krásně vytvořený ornament na zádech. Navíc samotná aplikace je velice těžká, takže z toho po delší době bolí záda v oblasti bederní páteře," konstatovala Putnářová.
Zuzka přesto nelitovala, byla ale docela ráda, že kimono nemusela mít na sobě celý den!

"Na druhou stranu, je to výborná zkušenost. Kdybych si kimono nevyzkoušela, nevěděla bych, jak se japonské ženy dříve cítily, a proč mají svoji charakteristickou chůzi," nechala se slyšet hnědovlasá kráska.
Finálový večer čeká Zuzanu Putnářovou v sobotu 8. listopadu 2008. Na celý pobyt je náležitě vybavená luxusními šaty od návrháře Josefa Klíra. V mobilním šatníku si vezla večerní róby, elegantní korzety, koktejlky i krásné malé večerní róby. A tak už si nelze než přát, aby Vicemiss ČR 2008 měla i patřičnou kapičku štěstí.

Reklama