Britská oděvní společnost Marks & Spencer provedla největší průzkum, jež byl kdy uskutečněn v oblasti velikostí a tvarů ženských prsou. Tento průzkum podstoupilo 46 000 žen, a to formou kombinovaného ručního měření a použití 3D skenovací technologie. Výzkum se tak stal nejkomplexnější studií ženského poprsí v dějinách. Nejpřekvapivějším zjištěním bylo, že více než 90 % žen nosí nevhodné číslo podprsenky!

 

Podpora tam, kde ji ženy nejvíce potřebují aneb více než 90 % žen nosí špatnou podprsenku !!!

 

Proč je důležité nosit správně padnoucí podprsenku?

Kvalitní, správně padnoucí podprsenka je základním aspektem pro maximální pohodlí. Jelikož ženská prsa nemají žádnou oporu ve svalech, je podprsenka důležitá pro podpírání vaziva v prsech, čímž lze zabránit jejich přílišnému vytahování. Navzdory skutečnosti, že většina žen ví o vlivu cvičení, antikoncepce, diety, menstruace nebo těhotenství na velikost poprsí, devět z deseti žen nosí podprsenky, které jim nesedí.

Výzkumem bylo zjištěno, že 31 % žen se v posledních pěti letech před výběrem podprsenky nenechaly odborně přeměřit a 22 % žen se nenechalo odborně přeměřit nikdy!

 

Kde dělají ženy chybu?

Velikost ňader se stanovuje měřením dvou rozměrů. Jedním je šířka hrudníku pod prsy, která určuje číslo podprsenky. Druhým je šířka přes prsa, která ukáže velikost košíčků. Studie společnosti Marks & Spencer poukázala na skutečnost, že číslo podprsenky a velikost košíčků bylo nepřesné. 62 % žen nosí špatné číslo podprsenky a ohromujících 76 % žen má špatnou velikost košíčků. Překvapivé také je, že 55 % měřených žen si myslelo, že má větší velikost košíčků, než tomu bylo doopravdy.

 

Služba měření poprsí

Společnost Marks & Spencer v rámci nabídky standardních služeb poskytuje všem svým zákaznicím bezplatnou, profesionální a diskrétní službu “měření poprsí”, jejímž účelem je doporučit ženám  správnou podprsenku. Navíc přeměřená zákaznice obdrží kartičku se svými mírami, se kterou bude nákup správného spodního prádla jednoduchý i pro jejího manžela či přítele. Nechá-li se zákaznice pravidelně po 6 měsících u Marks & Spencer přeměřit, může tak sama sledovat, jak se její poprsí v průběhu let mění.

 

Několik zajímavostí

  • Výroba běžného trička trvá 2 minuty, zatímco výroba běžné podprsenky zabere 12 minut.
  • Výroba jedněch kalhotek trvá 6 minut.
  • Běžná podprsenka se skládá z 18 dílů.
  • Než se vyrobí běžná podprsenka s kosticemi, je potřeba udělat asi 20 pracovních úkonů.
  • Než se vyrobí jedny kalhotky, je potřeba udělat přibližně 11 pracovních úkonů.
  • Nejoblíbenější velikostí podprsenek je 75B.
  • Aby byla garderoba úplná, je ženám doporučeno vlastnit osm podprsenek.
  • Marks & Spencer za rok prodá přes 20 milionů kalhotek. Kdybychom je položili vedle sebe, dostali bychom délku Velké čínské zdi.
  • Každý nový typ prádla, který Marks & Spencer vyvine, je odzkoušen dobrovolníky, kteří jej musí nosit po dobu nejméně 200 hodin. Na prodejní pult se dostane pouze takový výrobek, se kterým osoby, jenž fyzicky výrobek otestovaly, byly spokojené.

Kolik máte podprsenek vy? Jak často si je kupujete??? Máte nějaké oblíbené značky? Také máte, pokud vlastníte poprsí větších rozměrů, problém sehnat kvalitní hezkou podprsenku? Sledujete módní trendy v oblasti spodního prádla??? Chcete soutěžit o spodní prádlo??? O jaké??? Krajkové, nebo jednoduché a elegantní?? Nosíte spodní košilky??? Jsou vaše oblíbené???  To všechno nás zajímá….. J.

 

 

Reklama