Snad každá žena touží po tom být zdravá, krásná a aktivní. A právě aktivní životní styl přináší do života žen významné plus. Na tuto skutečnost myslel výrobce džusů Toma při přípravě nové produktové řady Toma PLUS. Kromě důležitých vitamínů a skvělé chuti zde najdeme celou řadu známých, pro naše zdraví a aktivní život velmi podstatných látek. Nové džusy obsahují například vlákninu nebo omega 3 nenasycené mastné kyseliny. Ženy díky nim dostanou kombinaci vitamínů, živin a energie, která zlepšuje jejich zdraví a napomáhá udržení dobré kondice v rámci aktivního životního stylu.

Omega-3 nenasycené mastné kyseliny jsou nezbytné pro správný růst, vývoj a řadu důležitých funkcí v těle, zejména napomáhají udržovat naše srdce zdravé. Protože si je lidské tělo nedovede samo vytvořit, musí tyto látky přijímat v potravě anebo nyní nově i v džusech Toma PLUS.

„Podle řady studií působí omega-3 nenasycené mastné kyseliny i proti lupénce a atopickým ekzémům, zmírňují deprese a jiné psychické potíže. Jejich dostatečný příjem je důležitý v těhotenství, protože podporují správný vývoj mozku a nervové soustavy plodu,“ říká k nové produktové řadě džusů Toma PLUS odbornice na zdravou výživu MUDr. Darja Štundlová.

Značka džusů Toma PLUS přináší jako jediný výrobce na českém trhu džusy s benefitem omega 3 nenasycené mastné kyseliny.

„Pro zdraví jsou zejména 100% džusy jednoznačně přínosnější než některé jiné nealkoholické nápoje. Naše obohacené džusy jdou v tomto směru ještě dál. Respektují současné trendy, které
vyzdvihují zdravý životní styl,“ doplňuje Broněk Matyšek, brand manager značky Toma.

Odborníci na zdravou výživu se shodují, že omega-3 mastné kyseliny mimo jiné pozitivně ovlivňují celou řadu rizikových faktorů chronických neinfekčních onemocnění srdečně cévních i nádorových. Snižují krevní tlak a hladinu krevních tuků (triglyceridů a cholesterolu) a ovlivňují srážlivost krve.

Naopak vláknina má význam u redukčních diet, protože se žaludek více naplní a pomaleji vyprazdňuje, což přispívá k pocitu nasycení i při nižší energetické hodnotě.

„Denní dávka vlákniny by měla být 25-35 g. Jídelníček naprosté většiny našich obyvatel toto doporučení nesplňuje. Džusy obohacené vlákninou (eventuálně i dalšími látkami, například vápníkem) jsou pro zdraví prospěšnější a jsou někdy řazeny mezi tzv. funkční nápoje,“ dodává MUDr. Darja Štundlová

O značce Toma
Značka Toma patří mezi tradiční výrobce kvalitních džusů. Součástí portfolia značky je také stolní voda Toma Natura, která se získává bez úprav a změn přírodních vlastností z přírodního podzemního zdroje Adršpašsko-teplických skal díky technologii tzv. Artézkých studní. Od roku 2000 se v teplickém závodě vyrábí také značka Toma Svěží.
Značku Toma vlastní společnost PepsiAmericas / General Bottlers CR s.r.o., která je součástí nadnárodní společnosti PepsiAmericas. Společnost vyrábí a distribuuje nealkoholické nápoje mezinárodních značek – Pepsi, Mirinda, 7Up, Mountain Dew, Schweppes, Canada Dry, Dr Pepper, Lipton Ice Tea, Adrenaline Rush, Gatorade – a od roku 2000 také široké portfolio značky Toma. Od roku 2004 jsou součástí sortimentu i bramborové lupínky Lay´s. PepsiAmericas vyrábí a prodává více než 100 různých příchutí a značek více než 122 milionům spotřebitelů ve střední Evropě a v Severní a Střední Americe.

Reklama