Zvýšenou teplotou rozumíme tělesnou teplotu do 38 °C

Teplota může zvláště u malých dětí doprovázet běžná dětská onemocnění, může se vyskytnout po očkování, ale také jako doprovodná reakce při růstu zoubků. Miminko může být neklidné, nechce spinkat, jíst, pláče a je celkově rozmrzelé.

Horečkou se rozumí vzestup tělesné teploty nad 38 °C

Jedná se nejčastěji o přirozenou, obrannou reakci organismu na imunologický podnět /bakterie, viry/. Horečka je pouze příznak onemocnění.

Dítě by mělo mít klidový režim a dostatek tekutin. Není nutné dítě nutit do jídla, ale přísun tekutin je pro regulaci tělesné teploty velmi důležitý. Tělesnou teplotu pravidelně, ve dne, ale také v noci, kontrolujeme, aby nedošlo k náhlému vzestupu, který by u dítěte mohl způsobit febrilní křeče.

Viburcol můžete Vašemu miminku podávat při zvýšené teplotě do 38 °C samostatně, dle doporučeného dávkování. V případě horečky nad 38 °C podávejte Viburcol v kombinaci s běžnými antipyretiky (léky s obsahem paracetamolu nebo ibuprofenu, dle příbalového letáku).

Viburcol i některé léky na snižování horečky existují ve formě čípků, což může při rozmrzelosti, neklidu nebo nechutenství, usnadnit aplikaci léku.
Snižování teploty můžete podpořit také aplikací zábalů – do vlažné vody cca 25 °C namočíme osušku a na 10-15 min zabalíme trup dítěte. Zábaly se mohou opakovat až 3x během 2 hodin. Dobré je také pravidelné větrání a výměna ložního prádla.

Horečka v začátku onemocnění není důvodem k okamžité návštěvě lékaře. Je nutné ale dítě kontrolovat, nabízet tekutiny, popř.se snažit snižovat tělesnou teplotu.

Vyhledejte lékaře ihned, má-li horečku kojenec do 3 měsíců věku nebo horečku přes 39 °C dítě do 1 roku, je-li dítě apatické, odmítá pít, zvrací, málo močí nebo naopak je neklidné, zmatené, má prudké bolesti hlavy, prudké bolesti břicha, bolesti ucha nebo vyrážku či výrazně mramorovanou kůži. Horečku trvající 3 dny konzultujte s lékařem.

Viburcol je homeopatický lék určený k zavádění do konečníku. Před použitím čtěte pozorně příbalový leták.

Reklama