5bf6744545ed0obrazek.jpg
Zvýšenou teplotou rozumíme tělesnou teplotu do 38°C.

Teplota může zvláště u malých dětí doprovázet běžná dětská onemocnění, může se vyskytnout po očkování, ale také jako doprovodná reakce při růstu zoubků.

Miminko může být neklidné, nechce spinkat, jíst, pláče a je celkově rozmrzelé.

Horečkou se rozumí vzestup tělesné teploty nad 38°C a jedná se nejčastěji o přirozenou, obrannou reakci organismu na imunologický podnět /bakterie, viry/. Horečka je pouze příznak onemocnění.

Dítě by mělo mít klidový režim a dostatek tekutin. Není nutné dítě nutit do jídla, ale přísun tekutin je pro regulaci tělesné teploty velmi důležitý.
Tělesnou teplotu pravidelně, ve dne, ale také v noci, kontrolujeme, aby nedošlo k náhlému vzestupu, který by u dítěte mohl způsobit febrilní křeče.
 5bf674585dbb3obrazek.jpg
Viburcol můžete Vašemu miminku podávat při zvýšené teplotě do 38°C samostatně, dle doporučeného dávkování. V případě horečky nad 38°C podávejte Viburcol v kombinaci s běžnými antipyretiky (léky s obsahem paracetamolu nebo ibuprofenu, dle příbalového letáku).

Viburcol i některé léky na snižování horečky existují ve formě čípků, což může při rozmrzelosti, neklidu nebo nechutenství, usnadnit aplikaci léku.
Snižování teploty můžete podpořit také aplikací zábalů – do vlažné vody cca 25°C namočíme osušku a na 10-15 min zabalíme trup dítěte. Zábaly se mohou opakovat až 3x během 2 hodin.

Dobré je také pravidelné větrání a výměna ložního prádla.

Horečka v začátku onemocnění není důvodem k okamžité návštěvě lékaře. Je nutné ale dítě kontrolovat, nabízet tekutiny, popř.se snažit snižovat tělesnou teplotu.

Vyhledejte lékaře ihned, má-li horečku kojenec do 3 měsíců věku nebo horečku přes 39°C dítě do 1 roku, je-li dítě apatické, odmítá pít, zvrací, málo močí nebo naopak je neklidné, zmatené, má prudké bolesti hlavy, prudké bolesti břicha, bolesti ucha nebo vyrážku či výrazně mramorovanou kůži. Horečku trvající 3 dny konzultujte s lékařem.

Viburcol je lék určený k zavádění do konečníku. Čtěte pečlivě příbalovou informaci.
 5bf6747722b48obrazek.jpg