Švédská síť státem vlastněných lékáren Apoteket oznámila, že chce k uspokojení potřeb zákazníků přispět tím, že do svého sortimentu zařadí i vibrátory a další sexuální pomůcky. Roční zkouška této strategie začne v červnu v padesáti vybraných lékárnách na různých místech země.

Zatím není zcela jasné, jaké další výrobky budou k dostání, ale průzkum mezi zákazníky ukázal, že mnozí Švédi a Švédky považují lékárny za vhodné a přirozené místo, kde si lze koupit sexuální pomůcky.

Mluvčí řetězce prodejen Eva Fernvallová k tomu říká: „Naším záměrem je znormalizovat, tedy jaksi oddramatizovat užívání sexuálních pomůcek a pomoci lidem dosáhnout lepšího sexuálního života, a to jak s partnerem, tak i bez něj. Jsme si vědomi toho, že uspokojivý sexuální život je velmi důležitou součástí lidského pohody a zdraví. Apoteket proto vidí zařazení těchto produktů jako součást širší strategie poskytování zdravotnických produktů a služeb.“

Doufejme, že švédští pacienti budou skutečně uspokojeni…

Zdroj: Korzo

Využila byste při nákupu sexuálních pomůcek raději lékárnu nebo sex shop? Potěšil by vás podobný přístup lékáren i u nás? Nebo si myslíte, že v lékárnách nemají erotické pomůcky co dělat?

Reklama