Vědci pracují na medikaci, která by měla zvýšit chuť na sex jak u mužů, tak u žen. Má se za to, že by mohla být úspěšná i jako doplněk léčby obezity. Komerční význam této nové pilulky by byl ohromný. Základem nového léku, na kterém pracuje tým Lékařského výzkumu lidské reprodukce v Edinburghu, je hormon, který vede ke zvýšení hladiny gonadotropinu typu 2 - látky, která pohání náš reprodukční systém.

Užití tohoto nového léku by bylo širší než užití viagry, protože zatímco viagra ovlivňuje jen tělesnou schopnost mít sex, tato pilulka by zvýšila chuť na sex.

Testy na pokusných zvířatech jsou zatím úspěšné a vědci teď bádají na vývoji lidské verze léku. Nedostatek chuti na sex postihuje jen v Británii třetinu žen a šestinu mužů. Viagru užívá celosvětově kolem 27 milionů mužů.

„Tento lék by jak sexuálně nabudil, tak i zvýšil v mozku chuť na sex, a to jak u mužů, tak i u žen. Je fantastické, že jsme dosáhli takového pokroku, protože stimulace libida by pomohla opravdu spoustě lidí," řekl reportérům Daily Telegraph profesor Robert Miller, člen výzkumného týmu.

Reklama