Také už se Vám stalo, že jste se někde, třeba na dovolené, špatně vyspali kvůli špatnému polštáři? Nebo si vozíte služební cesty a na dovolené polštář vlastní?  Nebo usnete na jakémkoli polštáři?

Polštář je důležitou součástí výbavy pro zdravý a příjemný spánek. Vhodný polštář umožní správnou a plnou opěru krční páteře při ležení na zádech i na boku. Volba polštáře je individuální záležitost – někdo má raději více pod hlavou, jinému vyhovuje spát spíše na menším polštáři. Vliv má i výška a typ postavy – délka krku nebo šíře ramen. K dalším faktorům patří zdravotní stav a v neposlední řadě i zvyklosti spaní – v jaké nejčastější poloze usínáte a spíte.

Celsio® Venus

Jaké typy polštáře můžete volit?    

Nejčastěji asi doma máme klasické polštáře s výplní z dutého vlákna případně peří. U takových polštářů je ideální, pokud jsou opatřeny zipem a lze tak regulovat množství jejich náplně. Zipové polštáře také umožní snadnější údržbu – prát tak můžete pouze „obal“ bez náplně. Pokud jste s takovým polštáře spokojení, není důvod ho měnit za jiný. Pokud však spokojeni nejste nebo máte problémy s krční páteří, je třeba se poohlédnout po nějaké anatomickém polštáři.

Celsio® Venus

Klasické anatomické polštáře mají nejčastěji tvar vlnky a z každé strany zpravidla mají různou výšku a mohou se tak používat z obou stran. Materiálem je buď klasická pěna nebo viscoelastická – tzv. paměťová (líná) pěna, která reaguje na teplotu a zatížení, přizpůsobí se tvaru těla a podepře je rovnoměrně rozděleným tlakem. Takový polštář je dobré si před jeho nákupem vyzkoušet – polštáře mohou mít různé velikosti a je třeba vybrat tu správnou. Velmi důležitá je kvalita materiálů, ze kterých je vyroben – kvalitní materiál má výrazně lepší elasticitu a také životnost.

Velmi příjemné na ležení jsou anatomické polštáře klasického tvaru z paměťové pěny – např. polštář Celsio® Venus. Polštář je složený ze dvou částí – obalu a náplně. Obal je vyroben z paměťové pěny s obsahem celulózy a je opatřen zipem. Unikátní náplň polštáře tvoří malé kousky paměťové pěny promíchané s kuličkovým dutým vláknem. Duté vlákno dodá polštáři větší nadýchanost při zachování vlastností paměťové pěny. Výhodou polštáře je možná regulace množství náplně – každý si tak může výšku polštáře upravit dle vlastního pohodlí. Potah polštáře je lehce elastický – aby byly zachovány jeho paměťové vlastnosti. A samozřejmě je potah snímatelný a lze jej prát do 60 °C.

Celsio® Venus

Reklama