tanga

S příchodem podzimu se začínáme opět zahalovat. Že na tom nevidíte nic pozitivního? Že se vám bude stýskat po letních šatičkách, krátkých šortkách a vzdušných hadřících?

 A víte, že to má i své výhody? Pod vrstvami trik, silných svetrů a kabátů pěkně zamaskujeme špíčky a nemusíme se tolik hlídat. Tak i tak na nás naše „ochranná“ kila naskáčou. Nevím, jak vy, ale já v zimě naberu přinejmenším dvě a nezbavím se jich do jara, ať dělám, co dělám. Takže vytáhnu ze skříně o číslo větší džíny a rostoucí zadek schovám pod kabát nebo volný rozevlátý svetr. Stejně nesnáším, když mi na něj táhne. Ledové půlky v ledových džínách. Brr. To ale neznamená, že bych si pod ně vzala silonové punčocháče nebo dokonce teplé spodní kalhotky.  No to ani náááhodou.

To se mi vždycky vybaví vzpomínka z dětství a maminčina zaklínací věta. „Vem si košilku, ať nenastydneš!“ Jak já to nesnášela. Stejně jako bavlněné kalhotky do pasu a vroubkované punčocháče pod kalhoty, které nikdy nedržely ani na místě, ani vlastní tvar. Byly tak otřesné, že ve mně nadosmrti vypěstovaly odpor k takzvanému teplému prádlu, a ten mi zůstal dodnes. Asi jsem cvok, ale ani pod lyžařské oteplovačky si žádné „jégrovky“, byť novodobé, neberu.

Přesto, nebo právě proto se přistihuji, že občas zapomínám na heslo: Co nechceš sám, nečiň druhým, a svým dcerám (zvláště té jedné) do toho kecám. Nemluvím o košilkách, které se už dávno nenosí vespod, ale spíš navrch, ale o pidi kalhotečkách zvaných tanga nebo strings. Na nich tenké džíny (v „normálních“ by vypadaly přece tlustě) a bundičky do pasu. Naštěstí už je přešla mánie krátkých trik, takže už jim netáhne na záda.

Teď je ještě relativně teplo, ale co až bude mrznout? Určitě mi dá zase spoustu přemáhání, abych neopakovala historii a po vzoru matky nepoučovala: „Vem si normální kalhotky, v tangách nastydneš!“

Jak jste na tom vy? Nosíte v zimě jiné (teplejší) prádlo než v létě? Nosíte pod kalhotami punčocháče? Nosíte košilky pod svetry?