Máte problémy najít vhodného partnera? Nevadí, brzy si ho naprogramujete na míru! Alespoň to tvrdí Brit David Levy, který nedávno na nizozemské University of Maastricht obhájil disertační práci s názvem „Intimní vztahy s umělými partnery“.

„Předpovídám, že kolem roku 2050 bude stát Massachusetts prvním, v němž budou legalizovány sňatky s roboty,“ řekl mladý vědec časopisu Live Science. „Zpočátku možná bude sex s roboty považován za divný, ale jakmile jednou v časopise, jako je Cosmo magazín, vyjde článek typu „Měl jsem sex s robotem a bylo to skvělé!“ spousta lidí se na tuhle módu vrhne,“ tvrdí Levy, který očekává, že robotický sex se rozšíří do pěti let. Technologicky už totiž prý nejde o problém.

Podle Levyho jsou zásadní pro sňatky s roboty především vědecké pokroky, které umožní výrobu čím dál tím sofistikovanějších přístrojů, ale také změny v postoji k manželství. Robotického partnera bude mnohem snazší vyměnit než toho skutečného, budete si ho moci přeprogramovat podle svých požadavků. A když na něj zrovna nebudete mít náladu, prostě ho postavíte do kouta.

Zdroj: Live Science

Jak by se Vám líbil takový robotický partner? Hodil by se Vám spíš jako manžel, nebo jako milenec? Nebo jako uklizečka? Dokážete si představit sex s robotem?

Reklama