Každým rokem chodí na Svět knihy více a více lidí, protože, jak o sobě hrdě říkáme, Češi rádi a hodně čtou. Také u nás vychází spousta knih. Tak například loni vyšla jedna kniha prakticky každou půlhodinu. Není to úžasné? Je. A stejně úžasný je i Svět knih.

Na výstavišti na vás budou o víkendu čekat desítky známých spisovatelů, spousta pořadů o knihách a pochopitelně knihy samotné. Každý nakladatel se totiž chce blýsknout a ukázat na veletrhu nějakou novinku, kterou si mohou návštěvníci zakoupit - a pozor! - většinou s veletržní slevou.

Kdo všechno bude na výstavišti letos

Těšit se můžete na stánky velkých vydavatelství jako Albatros, Odeon, BB art, Argo, Knižní klub, chybět nebude ani Labyrint, Paseka, Academia a mnoho a mnoho dalších. Vždyť na Světě knihy musí být každý, kdo v branži něco znamená.

Zajímavá je programová linie Rosteme s knihou, která je připravena pro malé návštěvníky. Spadá do ní i beseda s ilustrátorkou Galinou Miklínovou a básníkem Pavlem Šrutem, kterým společně na podzim vyšla básnicnická sbírka pro děti Příšerky a příšeři. Ve veletržním kině se budou promítat i kreslené pohádky Galiny Miklínové.

Z dalších spisovatelských jmen jmenujme třeba populárního Miloše Urbana či Michala Viewegha, Jana Pelce, Martina Hilského, Karla Šiktance, Ludvíka Vaculíka, Pavla Kohouta, svoje knihy bude podepisovat i bývalý prezident Václav Havel. V programu veletrhu ale najdete i mnoho dalších zajímavých autorů, s nimiž se budete moci osobně setkat a zeptat se jich na všechno to, co v jejich knihách nenajdete.

Vezměte za knížkami celou rodinu

Svět knihy je zkrátka a dobře ideální akce pro celou rodinu, která stojí za to za každého počasí. Bude přece v bývalém parku oddechu, tak si přijďte oddechnout i vy a nakupte si knihy pro pohodové chvíle. Vždyť nás čeká léto!

Více informací a program naleznete na adrese http://svetknihy.cz. Akce probíhá dnes a zítra na veletržním výstavišti v pražských Holešovicích.

Navštívila jste už někdy Svět knihy? Chystáte se na něj letos? Chodíte na něj kvůli programu a setkání s autory, nebo kvůli možnosti nákupu knížek za skvělé ceny?

Reklama