Pokud se chystáte na dovolenou za teplem a váháte, jestli vzít s sebou malé děti nebo přímo miminka, neváhejte. Vyzkoušeli jsme za vás apartmány La Colina na Gran Canarii, které jsou pro rodiny s dětmi ideálním pohodlným místem.

Letadlem s námi cestovalo několik rodin s miminky a malými dětmi. I nás překvapilo, jak byly děti při cestě hodné, většinou spaly. S miminky vůbec problém nebyl, větší batolata trochu řádila na sedačkách, ale s pochopením spolucestujících nikomu jejich řádění nevadilo.

Apartmány La Colina se nacházejí v jihovýchodní části plážového pásma ostrova Gran Canaria, v městečku St. Augustýn. Do samotného plážového centra Maspalomas je to cca 3 – 4 kilometry pěšky po plážové cestě.
Apartmány jsou na konci klidné uličky, asi 5 minut od moře. Každá ubytovací jednotka má dva pokoje, v jednom je kuchyňský koutek, který je vybaven k vaření. Pokud jedete s miminkem, můžete si požádat dopředu o dětskou postýlku, která bude při vašem příjezdu připravena v pokoji.
V noci je v okolí ticho, z venku nejde hluk z restaurací a diskoték, které se v této lokalitě nenacházejí. Také na blízké pláži je daleko méně turistů než v jiných střediscích. Nemůže se vám tady stát, že se vám dítě ztratí v záplavě naskládaných těl na dekách. Naopak, máte mnoho prostoru, děti si mohou bezpečně hrát. Na pláži je jemný písek, na okraji hladiny moře není hned hloubka a pláže jsou velmi čisté. V této oblasti se nevyskytují vůbec u břehu mořští ježci, krabi, medúzy a škeble. Ráno tu nenajdete žádné naplavené chaluhy, řasy a trávy. A už vůbec ne odpadky.
Moře ale není mrtvé. Když se pozorně díváte, z výšky zahlédnete malé rybky, po setmění na obřích kamenech se ve skulinách krčí malí krabi. Ve dne je ale nezahlédnete. Apartmány jsou velmi blízko, ale pokud se vám nechce přes poledne domů s dítětem na spinkání, můžete do písku zabodnout svůj slunečník nebo si nějaký na pláži pronajmout a v jeho stínu může dítě spokojeně spát.

Výhodou těchto ostrovů je, že stále vlaje čerstvý osvěžující vítr, takže nemáte pocity z nesnesitelného vedra. Pokud potřebujete nakoupit nebo k lékaři, vše je v blízkém dosahu. Hned vedle apartmánů je menší supermarket a lékařská poliklinika s pohotovostí je asi deset minut pěšky. V případě, že si nevíte rady, máte k dispozici číslo mobilního telefonu na delegátku, která umí česky. Poradí vám, popřípadě za vás vyřídi potřebné věci.

Kanárské ostrovy jsou velmi civilizované, úroveň služeb je stejná jako v jiných západních zemích. Není nutno se tedy obávat nějakých exotických nákaz či infekcí. Pro malé děti jsou rájem. Uvidíte, jak si to krásně užijete!