Dobré, trošku uplakané ráno.

S kartami žiju od malička, umím je vykládat, v maminčině linii to máme v genech, ale to své COSI jsem si uvědomila až v dospělosti. U nás to nikdy nikdo nikoho neučil.

Proč? Protože výklad není o významu jednotlivých karet, ale o POCITU. Velmi mě irituje ta spousta vydaných knih, které se snaží naučit něco, co naučit nelze, navíc v mnoha případech se popis jednotlivých karet diametrálně liší. Ano, může jít o dobrou zábavu, o ten radostný pocit, že vám vyšla "dobrá"karta, ale pravda je někde jinde.

Já sama si vykládat karty neumím. Jak už jsem řekla, jde o celkový dojem, kde se spřádají jednotlivé příběhy jako nitky. Položím-li před sebe své karty, vidím karty, ale necítím nic.

Máma mi nikdy karty vykládat nechtěla (snad ze strachu), a tak jsem samozřejmě zkoušela konkurenci.

Už v mých osmnácti mě kamarádka z Havířova zavlekla k jedné staré vědmě. Paní mluvila "šlonzácky"a já si z jejího drmolení nad ošoupanými kartami zapamatovala jen to, že si vezmu o hodně staršího vojáka a budu mít dvě své a jedno nemanželské dítě.

Nevěřila jsem jí ani slovo! Vždyť jsem v té době chodila se stejně starým klukem a užuž to vypadalo na vdavky. Teprve mnohem později, když jsem stála před oltářem s někým úplně jiným, mě polilo horko.

Všechno se splnilo do puntíku. Když děti odrostly, dva roky jsme sháněli chalupu a nemohli si vybrat. A tak jsem zašla opět pro radu.

Paní povídá: tuto kupte, přinese Vám velké osobní štěstí, ale až za mnoho let. Život tropí hlouposti. Uplynulo deset let, manželství se mi rozpadlo a krkolomné cestičky mě přivedly k původnímu majiteli chalupy. Jsem šťastná.

Věřte, že těch vyvolených kartářek je jako šafránu. A proto na závěr pár přátelských rad: 1. dobré zboží se chválí samo, 2. nevyhazujte zbytečně spousty peněz, nejde o živnost, ale o poslání, 3. kartářka se neptá, kartářka ví.

Přeju šťastnou ruku a hezký den.

SONYCZECH


Voják, to mi připomíná Babičku Boženy Němcové a černého myslivce, který poblouznil Viktorku. Hlavně že máte chaloupku u lesa a jste šťastná.


Změnil se vám věštbou život?


čtvrteční téma:
Karty jsou rozdány aneb
věříte kartářkám?

Vyplnilo se vám předpovězené?
Kolik platíte za výklad?
Bojíte si nechat vyložit budoucnost?
Vykládáte si samy?
Žijete podle horoskopu?
Věříte virguli nebo něčemi jinému?
Napište nám o tom, odměníme Vás.
redakce@zena-in.cz

Reklama