Foto: Profimedia

„Když jsme v náručí svírala své prvorozené dítě, věděla jsem, že právě ztrácím to druhé,“ svěřila se v článku s názvem „Ztráty, které sdílíme“. Vévodkyně ze Sussexu hovořila o tom, jak cítila ostrou křeč, když měnila plenu svému synovi Archiemu.
 
Byl to den, jako každý jiný. „Bylo červencové ráno, den začal stejně jako všechny předchozí. Příprava snídaně, krmení psů, užití vitaminů, hledání ponožek…,“ vyprávěla Meghan. Pak ale přišla křeč. „Spadla jsem na zem s dítětem v náručí a broukala ukolébavku, abych nás oba uklidnila. Veselá melodie byla v ostrém kontrastu s mým pocitem, že něco není v pořádku,“ popsala.

„O několik hodin později jsem ležela v nemocniční posteli a držela manžela za ruku. Cítila jsem teplo z jeho dlaně a políbila ho na klouby ruky, mokré od obou našich slz. Zírala jsem na studené bílé stěny kolem sebe a oči se mi opět zalily slzami. Snažila jsem se představit si, jaké by to bylo, kdybychom se uzdravili,“ pokračuje její smutné vyprávění.

„Ztratit dítě znamená nést téměř nesnesitelný zármutek, který mnozí zažívají, ale o kterém mluví jen málokdo. V bolesti z naší ztráty jsme s manželem zjistili, že ze 100 žen 10 až 20 utrpělo potrat. Navzdory společné bolesti zůstávají rozhovory na toto téma tabu, s pocitem (neoprávněné) hanby a cyklem osamělého smutku,“ sdělila Meghan, která chce svým přiznáním pomoci ostatním lidem, kteří si prošli podobnou situací.

Reklama