meghan-markle.jpg

Ženy se v módě v roce 2019 nejvíce inspirovaly vévodkyní Meghan, bývalou americkou herečkou, která se provdala za britského prince Harryho a stala se tak součástí královské rodiny.  Té se 19. května 2018 změnil život doslova od základů. Stala se světovou celebritou a ženou, na kterou jsou upnuté objektivy fotoaparátů všech přítomných fotografů.

meghan1.jpg

Média i obyčejní lidé z celého světa řeší, co dělá, co má na sobě, jak se chová a zda neporušuje královský protokol. Meghan, která nyní už více jak rok neprezentuje na veřejnosti jen sebe, ale rovnou královskou rodinu s titulem vévodkyně ze Sussexu, si musí dávat pozor, co kde řekne, udělá nebo i na to, co si vezme na sebe. A právě její styl upoutal pozornost mnoha žen po celém světě, které se jím inspirují.

megg.jpg

Během posledních dvou let na sobě měla oblečení různých světových značek, jako jsou Givenchy, Stella McCartney nebo Roland Mouret, ale také kousky z běžně dostupných obchodů, jako třeba Marks & Spencer, Jigsaw nebo J.Crew. Občas se v jejím šatníku objevily kousky méně známých značek nebo kousky, ve kterých se snažila podporovat etickou a udržitelnou módu.

afrika.jpgMeghan v jkošilových šatech, které oblékla v Jižní Africe

Podle Lyst Indexu byla vévodkyně Meghan v roce 2019 nejmocnější influencerkou ve světě módy, a nepotřebovala k tomu být ani módní bloggerkou nebo modelkou. Vyhledávání podobných kousků, které nosila, mělo ve vyhledávačích nárůst o 2016 %.  Poté, co měla v září na své cestě po Jižní Africe pět různých košilových šatů, vyhledávání v této kategorii vzrostlo o 45 %. Její šaty Club Monaco, které na sobě měla při setkání s anglikánským duchovním Desmondem Tutu taktéž v Africe, se vyprodaly za méně než 24 hodin a následoval nárůst 570 % ve vyhledávání. Potom, co na sobě vévodkyně měla sukni J.Crew, zaznamenala značka 102% nárůst ve vyhledávání.

meghan3.jpgŠaty Maggie Marilyn na Novém Zélandu / Košilové šaty v Jižní Africe / Šaty Club Monaco v Jižní Africe

Bílé šaty bez rukávů Maggie Marilyn, které Meghan oblékla během královské tour po Novém Zélandu, zaznamenaly 74% nárůstu ve vyhledávání značky. Bílý kabát od kanadské značky Line The Label, který měla v roce 2019 na sobě, byl vyprodán do několika minut. A to vše je jen malý zlomek příkladů toho, jak velký má vévodkyně Meghan vliv, co se módy týká.

meg2.jpg

Foto: Profimedia

Také je pro vás Meghan módní inspirací?

Reklama