profimedia-0638379266.jpg

Foto: Profimedia

V duchu akce, která oceňuje pět vítězů při řešení výzev spojených se změnou klimatu a hrozbami pro naše oceány, vzduch a půdu, oblékla vévodkyně Kate na ceremoniál recyklované šaty od Alexandra McQueena se zlatým páskem. Poprvé je na sobě měla na červeném koberci BAFTA 2011 v Los Angeles a absolvovala v nich také své vůbec první královské turné po Kanadě a USA. Princ William na akci oblékl černý rolák a zelený sametový oblek.

Akci organizovali princ William a Královská nadace. Pět různých ekologických aktivistů a podnikatelů z užšího výběru patnácti nominovaných získalo 1 milion liber pro svou iniciativu zaměřenou na zlepšení planety. Mezi oceněnými byli Američané Sam Teicher a Gator Halpern, kteří mají na Bahamách projekt zaměřený na zachování korálů s názvem Cora Vita.

profimedia-0638451948.jpg

Foto: Profimedia

Na předávání cen se objevily také známé osobnosti jako Emma Watson nebo Emma Thompson. Na pódiu pak vystoupili Ed Sheeran, Coldplay, KSI, Yemi Alade a Shawn Mendes. Speciálním představením bylo právě to od Coldplay – poháněné energií vyráběnou šedesáti cyklisty.

Princ Charles před akcí vévodu z Cambridge slovně podpořil. „Jsem velmi hrdý na svého syna Williama za jeho rostoucí oddanost životnímu prostředí a odvážné ambice Earthshot Prize.“

Zdroje: Elle, Town and Country Magazine, ABC News