svatab-fb.jpgFoto: Profimedia

Vztah s Charlesem

Před svou první svatbou v roce 1973 již tvořila pár s princem Charlesem, ještě předtím, než potkal Dianu. Královská rodina však byla proti jejich vztahu a nebylo jim dovoleno se vzít. Nakonec se tedy vdala za Andrea Parkera Bowlse, se kterým má dvě děti.

S princem Charlesem se poprvé setkala na pólu v roce 1971. Brzy poté spolu začali chodit. Ale Charles musel na osm měsíců odjet, aby sloužil královskému námořnictvu.

Údajně udržovali svůj vztah potají i během svých manželství. Po smrti princezny Diany svůj vztah nakonec udržovali veřejně.

Nešťastnému manželství Charlese a Diany se dalo zabránit, kdyby královská rodina, a především také Camillin otec, nebyli proti. Charles a Camilla se znali téměř deset let před svatbou s Dianou. Když Charles v roce 1973 musel odejt do Karibiku, Andrew Parker Bowls se vrátil do Londýna a tehdy se Camillin otec a bratr spikli a rozhodli se ho oženit s Camillou. Podle autorky Sally Bedell Smith, která napsala životopis prince Charlese, tito dva muži zveřejnili v The Times 15. března nepravedlivé oznámení zasnoubení, které Andrewa donutilo si Camillu vzít.

Jelikož byli Camilla i Charles rozvedeni, museli se vzít při civilním obřadu. Byl to vůbec první civilní obřad v královské rodině. Svatba byla na zámku Windsor a následovalo náboženské požehnání v kapli sv. Jiří. Královna Alžběta II. se tehdy civilního obřadu rozhodla neúčastnit. Na požehnání však dorazila a poté na počest páru uspořádala recepci.

camillllla.jpgFoto: Profimedia

Charles si byl po zveřejnění vztahu s Camillou dobře vědom toho, že se jim dostává velmi negativní publicity. Zaměstnal tedy Marka Hollanda, který měl za úkol vylepšit Camillin veřejný profil. Holland předtím pracoval s Charlesem na vylepšení jeho image po rozvodu s Dianou.

Když se Camilla v roce 2005 vdala za prince Charlese, získala novou rodinu a několik královských titulů včetně titulu princezny z Walesu. Nikdy však tento titul formálně nevyužila z úcty k jeho předchozí držitelce princezně Dianě. Místo toho se Camilla rozhodla užívat veřejně ženskou podobu titulu svého manžela, tedy vévodkyně z Cornwallu.

Jestliže se Charles ujme trůnu, nejspíše bude vládnout pod královským jménem král George VII. Zatímco manželka krále obecně získává titul královny, Clarence House oznámil, že Camilla bude toho dne označována jako princezna. „Má se za to, že paní Parker Bowlesová by měla používat titul Její královská výsost princezna manželka krále, když se princ z Walesu chopí trůnu,“ píše se v prohlášení. Charles však bude mít moc povýšit Camillu na královnu mnaželku, pokud bude chtít.

camilla.jpgFoto: Shutterstock

Zajímavosti ze života

  • Její celý titul zní Její královská výsost princezna Charles, princezna z Walesu a hraběnka z Chesteru, vévodkyně z Cornwallu, vévodkyně z Rothesaye, hraběnka z Carricku, baronka ze Renfrew, lady z Isles, skotská princezna.
  • Studovala ve Švýcarsku na škole Mon Fertile v Tolochenazu, kam odjela v 16 letech. Poté odcestovala do Francie, aby si zde rozšířila své znalosti francouzského jazyka a literatury a šest měsíců navštěvovala Institut University of London v Paříži.
  • Spolužáci z Queens Gate School v Jižním Kensingtonu jí přezdívali Milla.
  • Miluje lov a jezdectví. Když má volno od královských povinností, ráda také čte, rybaří, prochází se po venkově nebo zahradničí. „Byla bych venku na své zahradě celý den, každý den, kdyby mi to bylo dovoleno,“ řekla novinářům v roce 2018 dle The Oprah Magazine. „Miluji mít zašpiněné ruce.“
  • Camilla si je velmi blízká s vévodkyní Kate.
  • Stejně jako její manžel je vévodkyně patronkou umění a mnoha charitativních organizací.
  • Camilla vlastní dva Jack Russell teriéry jménem Beth a Bluebell. Jde o zachráněná štěňata z Battersea Dogs a Cats Home v Londýně, kterých je nyní patronkou.
  • Od sňatku s princem Charlesem v roce 2005 se Camilla stala patronkou nebo prezidentkou více než 90 charitativních organizací. Zajímá ji hlavně zdraví, gramotnost, podpora obětí znásilnění, sexuálního zneužívání a domácího násilí, práva žen, zvířat, dědictví národa a umění.
  • Než se stala vévodkyní, měla i několik obyčejných zaměstnání. Začínala jako sekretářka pro různé firmy v londýnském West Endu a později byla zaměstnána jako recepční v dekorační firmě Sibyl Colefax a John Fowler.

shutterstock-1523711792.jpgFoto: Shutterstock

Reklama