Přichází podzim a s ním i sychravé a chladnější období.
Pro celý náš organismus nám podzim opět přichystal nástrahy v podobě svého typického sychravého počasí.

Vlasy trpí pod přikrývkami hlavy, pokožka se potí, póry nedýchají. Mohou se objevit lupy, které v teplém létě, díky slunci, zmizely. Na blahodárné slunce, které je pro naše vlasy v tomto směru nejlepším lékem, si musíme zase rok počkat.
S případnou suchou pokožkou a lupy je však třeba udělat něco ihned.

 

Nejoblíbenějším a nejspolehlivějším výrobkem na trhu je šampon Nizoral.
Působí  přímo proti příčině tvorby lupů, tedy proti kvasince Pityrosporum ovale. Tento šampon obsahuje jako jediný u nás antimykotikum ketokonazol, který ničí přemnožené kvasinky. Jeho účinná látka se váže na keratin, který je jednou ze základních stavebních látek kůže, a to mu umožňuje působit nejen po dobu mytí vlasů, ale i dlouhou dobu po jeho použití. Kvasinky jsou tak dlouhodobě pod kontrolou.

 

Nizoral nezpůsobuje závažné podráždění kůže a ani nemá žádné nežádoucí účinky na organizmus, protože není absorbován pokožkou. Používá se dvakrát týdně po dobu čtrnácti dnů až měsíce. Jelikož tendence k tvorbě lupů může přetrvávat po řadu let, je dobré nedat kvasinkám šanci opětovně způsobit potíže. Pro udržovací léčbu a prevenci stačí pravidelné mytí šamponem Nizoral jednou týdně.
Nizoral je volně prodejný v každé lékarně a při léčbě i následné prevenci je možno jeho používání kombinovat s běžnými kosmetickými šampony.

 

Jak tedy správně používat Nizoral?

V intenzivní fázi, kdy se u vás lupy objeví v hojné míře, si po dobu dvou až čtyř týdnů  myjte vlasy šamponem Nizoral dvakrát týdně.

  

Ve fázi preventivní, kdy se množství lupů výrazně zmenšilo, či lupy zmizely úplně, je třeba zamezit návratu jejich další tvorby. Tehdy si myjte vlasy nejméně 1x týdně šamponem Nizoral. Použití šamponu Nizoral střídejte s jiným kvalitním a vámi jinak oblíbeným šamponem.

 

Správný postup při mytí vlasů

Naneste na pokožku hlavy malé množství šamponu nebo celý obsah sáčku šamponu Nizoral (6 ml). Důkladně si umyjte nejen vlasy, ale také pokožku. Nechte působit 3-5 minut a potom pečlivě opláchněte vodou.

Doufejme, že vám Nizoral bude příjemným společníkem v průběhu podzimu.
Nenechte se otrávit případnými nepříjemnými a nehezkými lupy. Zbavte se jich a dbejte o to, aby se do vašich vlasů nevracely.
Využijte proto současných moderních prostředků, mezi kterými v tomto případě vévodí právě Nizoral.

Reklama