stazeny-soubor.jpgZdroj: Oxalis desouss

Výběr spodního prádla nepatří mezi oblíbené nákupní aktivity žen. Mnoho žen má dokonce z výběru perfektně padnoucí podprsenky až panickou hrůzu. Nebudeme lhát, jednoduché to není, na druhou stranu, žádná raketová věda také ne. Stačí si pohlídat pak klíčových parametrů, které musí stoprocentně vyhovovat, aby vás podprsenka neškrtila, a vy jste se cítili volně a pohodlně. Jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru jsou dva klíčové parametry – velikost košíčků a obvod hrudníku.


Podprsenka jako svěrací kazajka už nikdy víc
Na to, jaké jsou nejčastější chyby při zkoušení a nákupu podprsenky, jsme se zeptali povolaných odborníků. „Ženy často chybují v nesprávném určení obvodu hrudníku, který často bývá až příliš velký. Podprsenkový pás tak různě cestuje po těle a výsledkem je, že se vzadu na zádech posouvá výš a prsům vpředu neposkytuje dostatečnou oporu. Zákaznicím vždy radím, aby si podprsenku nejprve zkoušely se zapnutím na prostřední háček. Při dalším nošení vám tak zbydou ještě dvě možnosti – utáhnout, nebo povolit, takže se budete umět přizpůsobit  případným potřebám. Zapínání na zádech by se nikdy nemělo vlnit a posouvat směrem nahoru,“ vysvětluje Štěpánka Kupcová z francouzského butiku Oxalis desouss, který se zaměřuje na prodej luxusního spodního prádla a plavek věhlasných francouzských značek. Mezi ně patří například Chantelle, Aubade, Antigel nebo Lise Charmel.

Košíčková věda
Druhým stěžejním faktorem je velikost košíčku. Často si ve snaze přidat poprsí objem vybíráme menší košíčky, abychom vytvořili dojem plnosti. To je ale velká chyba. „Podprsenka by vám měla umožnit plynulý pohyb bez omezení. Pokud vám například prsa při rychlejším pohybu z košíčku vypadávají, vyberte si větší velikost. Představte si běžnou situaci – například dobíháte tramvaj, abyste byli na pracovní schůzce včas. V takových denních zátěžových situacích musí podprsenka bezpodmínečně obstát,“ vysvětluje Štěpánka Kupcová. Co se týče dolního kraje podprsenky, musí akorát doléhat k prsům a hrudníku. Nesmí se zařezávat ani by neměla být mez prsy a podprsenkou příliš velká mezera.

Kvalitní podprsenka si umí poradit i se znatelným rozdílem ve velikosti prsou. Pokud máte objemově menší rozdíl mezi svými prsy, postačí pro sjednocení velikosti kvalitní vyztužená podprsenka. Při větším rozdílu odborníci radí vybrat push-up podprsenku s vyjímatelnými vycpávkami tak, abyste ji u většího prsu mohla odejmout a u menšího ponechat pro dorovnání rozdílu. 

Čtěte také:

Reklama