Kroužky pomáhají dětem se rozvíjetiStock-174968425.jpg

Mezi aktivity zvyšující potenciál dítěte se bezesporu řadí zájmové kroužky a učení. Zájem o tyto aktivity však s přibývajícím věkem postupně klesá. Výjimku tvoří pouze hudební kroužky, které se i u středoškoláků těší podobnému zájmu jako na základní škole. „Větší část dětí nicméně žádné kroužky nenavštěvuje, což je alarmující. V tomto ohledu se z mé zkušenosti potkávají dva extrémy, které statistiku ovlivňují. Buď děti nenavštěvují žádný kroužek, nebo naopak mají těchto zájmových aktivit více a navštěvují rovnou například tři až pět kroužků týdně,“ doplňuje PhDr. Jeroným Klimeš, Ph.D., odborník na rodinnou psychologii.

MILKA-info-1-.png
Zabiják času jménem moderní technologie

Děti narozené ve 21. století jsou často označovány za specifickou generaci. Vliv sociálních sítí a digitálních technologií je provází téměř od narození a hraje roli v jejich dospívání. V porovnání s generací svých rodičů se může zdát, že dnešní děti ztrácí kontakt s opravdovými prožitky a svůj volný čas tráví pasivně u obrazovek televizí, telefonů či počítačů. Výsledky průzkumu agentury NMS Market Research pro značku Milka ukazují, že moderní technologie výrazně ovlivňují trávení volného času, např. v porovnání s dobrou před třemi lety se hraní videoher na prvním stupni věnuje 47 % dětí, častěji chlapců. „Průzkumy ohledně hraní her nejsou příliš optimistické, je to taková novodobá droga. S hodinami strávenými u počítačů a konzolí úzce koreluje zhoršený výkon ve škole. Je to také určitý negativní jev omezující děti při jejich osobnostním rozvoji,“ uzavírá Klimeš.

Nejoblíbenější kroužky:

  1. Sportovní
  2. Hudební
  3. Výtvarné
  4. Taneční
  5. Rukodělné

Pokud je i váš školák malý neposeda, který rád tráví čas venku, zajistěte mu pořádnou dávku energie se svačinkou Milka Oreo Minis. Balíček deseti křupavých kousků Oreo sušenek spolu s nejjemnější čokoládou Milka poslouží na výletě jako svačinka, která nejlépe chutná s přáteli.

MDLZ-OMFS-White-MP-03.png

Reklama