Kroužky pomáhají dětem se rozvíjet

Mezi aktivity zvyšující potenciál dítěte se bezesporu řadí zájmové kroužky a učení. Zájem o tyto aktivity však s přibývajícím věkem postupně klesá. Výjimku tvoří pouze hudební kroužky, které se i u středoškoláků těší podobnému zájmu jako na základní škole. „Větší část dětí nicméně žádné kroužky nenavštěvuje, což je alarmující. V tomto ohledu se z mé zkušenosti potkávají dva extrémy, které statistiku ovlivňují. Buď děti nenavštěvují žádný kroužek, nebo naopak mají těchto zájmových aktivit více a navštěvují rovnou například tři až pět kroužků týdně,“ doplňuje PhDr. Jeroným Klimeš, Ph.D., odborník na rodinnou psychologii.


Zabiják času jménem moderní technologie

Děti narozené ve 21. století jsou často označovány za specifickou generaci. Vliv sociálních sítí a digitálních technologií je provází téměř od narození a hraje roli v jejich dospívání. V porovnání s generací svých rodičů se může zdát, že dnešní děti ztrácí kontakt s opravdovými prožitky a svůj volný čas tráví pasivně u obrazovek televizí, telefonů či počítačů. Výsledky průzkumu agentury NMS Market Research pro značku Milka ukazují, že moderní technologie výrazně ovlivňují trávení volného času, např. v porovnání s dobrou před třemi lety se hraní videoher na prvním stupni věnuje 47 % dětí, častěji chlapců. „Průzkumy ohledně hraní her nejsou příliš optimistické, je to taková novodobá droga. S hodinami strávenými u počítačů a konzolí úzce koreluje zhoršený výkon ve škole. Je to také určitý negativní jev omezující děti při jejich osobnostním rozvoji,“ uzavírá Klimeš.

Nejoblíbenější kroužky:

  1. Sportovní
  2. Hudební
  3. Výtvarné
  4. Taneční
  5. Rukodělné

Pokud je i váš školák malý neposeda, který rád tráví čas venku, zajistěte mu pořádnou dávku energie se svačinkou Milka Oreo Minis. Balíček deseti křupavých kousků Oreo sušenek spolu s nejjemnější čokoládou Milka poslouží na výletě jako svačinka, která nejlépe chutná s přáteli.

Reklama