Ahoj všichni v redakci,

na vaši otázku "Máte nepečeno" se mohu pochlubit, už mám napečeno. Ještě jen něco nepečeného, ale bude hotovo. Jen nevím, jak se mi to letos všechno podařilo. A ptáte se proč?
Každý rok jsem začínala péct o prvním adventím víkedu. Perníčky, pracičky, nugátové rohlíčky, skořicové, slepované... Něco z těst doma dělaných, něco z těst kupovaných. Takže před Vánocemi se mi sešlo tak něco kolem 20 druhů. Zásobovala jsem celou rodinu.
Letos jsem také začala o adventu, ale druhů mám pouze 9. 

A hlavní důvod? Právě když vám všem píši tento e-mail, tak v kolébce vedle mne spí náš skoro 4měsíční syn (nar. 23. 8.). A hlavně kvůli němu jsem nestihla péct a péct a péct. Ale vůbec mi to nevadí a rodině, se kterou jsem se vždy dělila, také ne. Malému se vše odpouší. Naštěsí je zvyklý v osm hodin večer spinkat, tak se něco dalo stihnout právě po večerech. Ale to se ne pokaždé chtělo. Po celodenním maratonu kojení, přebalování a hraní jsem raději padla do postele. Prostě letos krabici od banánů nenaplním. 
 
Proč banánovou krabici?
Skoro každý rok jezdíme na Vánoce k manželovým rodičům na Slovensko. Mamka pracuje v místě, kde mají před Vánocemi a během nich největší zápřah, tak jsme měli dohodu, že napeču já a přivezeme vše hotové. No a jednou toho bylo opravdu hodně a já naplnila krabici od banánů po vrch. K tomu jen tak podotýkám, že na Silvestra jsme si neměli co odvézt, vše se snědlo. Ale dál. Od té doby, co jsou mezi námi a Slovenskem hranice, je jejich přejíždění katastrofa, aspoň pro smíšené páry. Vyptávají se, kontrolují a doslova otravují.
Takže krabice cukroví v kufru a my na otázku, zda něco převážíme odpověděli, že nic.
"Pán vodič, otvorte kufor."
Otevřeli jsme bez problémů.
"A toto je čo?"
"Cukroví."
"A to máte na predaj?"
"Ne to je osobní spotřeba."
Prostě nechtěli věřit, že něco "takého" se dá spotřebovat. Já jen doufala, že nebudou chtít, abych si něco vzala, protože já peču, ale nejím, sladké nemusím. Tedy až do těhotenství jsem nemusela, loni už to bylo jiné a letos se uvidí. No pustili nás dál, ale to s tím prodejem mne pobavilo. Nevěděli totiž, že v rodině je 5 chlapů a všichni na sladké.
 
Jak už jsem uvedla, jezdíme na Slovensko a tam mají při večeři své zvyky. Nejprve je oplatka s medem, dále maková buchtička a potom klasická rybí nebo zelná polévka a kapr se salátem. Speciality žádné. Jen jednou jsem tam přivezla smetanovou bílou klobásu. Hm, tak jsem ji mohla jíst sama. Neznají to a pohled na ni jim moc chuti nepřidal. Prý to vypadá jak... Jistě každému dojde jak. Ale i tak si ji letos přivezu znovu.
 
Letošní Vánoce budou zvláštní. První s novým přírůstkem do rodiny. Jsem zvědavá, jak se bude dívat na stromeček. Z dárků sice mít ještě radost nebude, ale světélka už by ho mohla zaujmout. Napíšu vám, jak to dopadlo.
 
A jinak vám všem do redakce přeji šťastné a veselé a do nového roku jen to nej, nej...
 
Julie75

Milá Julie75 - především gratulujeme ke krásnému miminku, přejeme mu příjemné prožití prvních Vánoc a upřímně - devět druhů NENÍ málo. Chápu, že vaše nároky na osobní spotřebu jsou evidentně o něco větší než u normálních smrtelníků, ale myslím, že s devíti druhy prostě přežijete :-). Hezké Vánoce!

Už máte napečíno? Že ne? Tak šup šup, ať stihneme ochutnat.
Máte? Nevěříme!
Pošlete nám chlouby své předvánoční práce.

Co plánujete na štědrovečerní tabuli? 
Kapra a salát?
Nebo snad něco jiného?

Co všechno patří na váš štědrovečerní stůl?
Plánujete nějakou specialitu?
Co se vám kdy přihodilo u štědrovečerní večeře?

Pište, možná vás odměníme...
redakce@zena-in.cz

Reklama