Moje záchodovka se odehrála před více než 20ti lety.

Tehdy jsem byla mladá, perspektivní pracovnice. Mojí náplní práce také bylo roznášet plody své práce, resp. statistické výkazy, které jsem sestavovala, po všech důležitých úřadech. Při této roznášce jsem procestovala prakticky celou Prahu, a tak nejdůležitější bylo si před cestou nezapomenout odskočit. To jsem udělala i onoho dne. Rozloučila se s kolegyněmi, popadla výkazy, navštívila onu místnůstku a honem letěla na pochůzku.

Cesta vedla po Václavském náměstí, kde na mě naši snědí zahraniční spoluobčané pomrkávali, usmívali se a tu a tam se ozval i hvizdot. Pyšně jsem vzedmula své trojky a svých 80 kg jsem ještě více smyslně  rozpohybovala. Když jsem dorazila na Ministerstvo zahraničního obchodu, které bylo naproti Hlavního nádraží, tak mi s úsměvem pan vrátný zašeptal: „Slečno, větříček Vám asi foukl pod sukýnku“.

Podívala jsem se a ztuhla. Mé růžové plizované šaty byly podhrnuté a celá jedna polovina mé dolní části byla venku. Teď jsem pochopila ty pánské pohledy na Václaváku. Růžová, jak ty šaty, jsem z ministerstva rychle vypadla. Od té doby vím, že se nevyplácí za žádných okolností spěchat, a důsledná kontrola po ochodu z oné místnůstky se vyplatí.

Hezký víkend všem přeje Handa


Děkujeme za pěknou historku :).

redakce@zena-in.cz

Reklama