„Už je to několik let, co mi můj kamarád a spoluautor tohoto scénáře Robert Geisler poprvé navrhl, abychom natočili pohádku. Tehdy se mi to zdálo absurdní, ale od chvíle, kdy jsem se stal otcem dvou malých synů, je pro mě ta představa nejen logická, ale jednoznačně přitažlivá. Proč se zase jednou nepodívat na svět z perspektivy dítěte a zároveň nevyužít své filmařské i životní zkušenosti k vytvoření příběhu pro celou rodinu,“ říká režisér Marek Najbrt.

5b3ca48d236f7obrazek.png
 
V městečku Pytlov, v pekelné pobočce Pervidle, přestane fungovat čertí brko. Lucifer pověřuje doručením nového mladého čerta Bonifáce, aby se ve světě otrkal. Bonifác se vydává do Pytlova a hned při první příležitosti mu místní šejdíř kouzelné brko ukradne. Tím spustí řetězec událostí - městečko ovládnou místní vychytralci, lenoši a podvodníci, jimž se nakonec podaří uvěznit i samotného vládce pekel. Najde v sobě Bonifác ty nejlepší vlastnosti a osvobodí Pytlov, Lucifera a získá k tomu srdce krásné Markétky?

5b3ca499a8cd0obrazek.png
 
„Všichni si myslí, že Peklo je místo plné zlých démonů, kteří člověka ponoukají ke zlu. To jsou pohádky pro dospělé. Ve skutečnosti je peklo úřad. Úřad, který je tu proto, aby zlo spravedlivě trestal. Vaše zlo…“ uzavírají scenáristé Robert Geisler a Tomáš Hodan, kteří jsou ve trojici s Markem Najbrtem podepsáni například pod kultovním seriálem Kancelář Blaník.
 
Svou první pohádku společně představí návštěvníkům Domu ČT ve čtvrtek 5. července od 17 hodin.

Reklama