Na věštění jsem byla odjakživa dost zatížená. Nejprve jsem hltala chytré knihy, navštěvovala věštkyně vpravdě velice pofidérní, ale i ty kvalitní a nakonec si sama pořídila tarotové karty a dneska můžu říct, že právě ty karty jsou mojí nejlepší kamarádkou……

 

Navštěvovala jsem věštkyni, která byla velmi starého data a jedním okem šilhala kamsi za roh. Vybírala směšně nízkou částku, takže jako pubertální holky jsme ji navštěvovali celkem pravidelně. Každá z nás si vyslechla klišé typu: Dávejte si pozor na věci, může vám někdo něco ukradnout, doma máte s spory se starší ženou…. (která mladá dívka se občas nekousne se svojí matkou, že?) Špatná ovšem nebyla, v jejích slovech jsme časem nalezli i kus pravdy ohledně našich více či méně úspěšných lásek…..

 

Nicméně karty mě opravdu lákaly a to ty tarotové. Tak jsem jednoho dne posbírala své kapesné a šla si je koupit za pro studentku vpravdě hříšné peníze. Počínala jsem si dle příruček, čili vezměte si ty, které vás v obchodě chytí za srdíčko. Mě chytili sluníčkové, graficky trochu složité, ale já je miluju. Postupně jsem se naučila jejich významy a konzultovala s nimi svůj život, potajmu a pouze sama pro sebe i život jiných. Postupně mi karty občas začaly odhalovat i tajemství onoho splynutí všeho do celku, ze kterého lze vyčíst i cosi, co významově v kartách není.

Upozorňuji, že nemám talent, že bych nedokázala odhanout cizího člověka sedícího naproti mně a intuice mi patrně taky chybí.

Vykládám si pouze pro vlastní potřebu, je to pro mě taková forma psychoterapie, kde se povětšinou dozvím tendence věcí příštích….. A vychází mi to.  Úspěchy, neúspěchy, varování před čímsi zvenčí, co se na mě řítí – vychází mi to.

Jednou jsem se taky zůčastnila kurzu vykládání karet, kde jsem doufala, že se mé znalosti prohloubí. Neprohloubili, jen se značně ztenčila moje peněženka a moje sluníčkové karty utrpěli na egu tím, že o nich bylo řečeno, že jsou příliš složité a tudíž nevhodné…..

Ale mě se ty s obyčejnými a průhlednými obrázky prostě nelíbí…… A ani mě nijak neoslovují, ba přímo mě odpuzují !

 

No ale musím říct, že jsem se jednou setkala s věštkyní umělkyní, která z karet a numerologické mřížky vyčetla moji povahu do puntíku, moje klady i zápory.

Dala mi rady jak bojovat s nedostatky a jak využít přednosti a mé dotazy ohledně nejisté budoucnosti byly zodpovězeny a časem i potvrzeny. Z téhle paní jsem měla velmi dobrý pocit a uvědomuji si, že dobrá kartářka musí mít nejen ten dar z nebes – intuici – ale musí být zároveň perfektní psycholožkou, spousta lidí o sobě prozradí mnoho věcí i pouhým pohledem, aniž by si to uvědomili.

 

NiKina

 

 


 

NiKino, díky za zajímavý názor a i ty čekej v nejbližších dnech dáreček!

Chcete vyhrát i vy ostatní hezký dáreček? Pak nám na známou adresu redakce@zena-in.cz zašlete příspěvek na téma Tajemno, magie, čarodějnictví.

 

Tento víkend vyhrává každý příspěvek, který se objeví ve vydání magazínu Víkendová Žena-in.cz

Reklama