Já jsem ti to říkala, mohla bych být Pýthie! Ano, ano, tahle slova slyšel každý z nás. Je zajímavé, že takhle v denním životě věští spíše ženy, ale co se věštění „na světové úrovni“ týče, nemají jim muži co vyčítat. K tomu muži o tolik míň pověrčivější také nejsou. A jak jste na tom vy?

Pojďme si dnes povídat o věštění! Nahlédnout přes záclonu do budoucnosti – to je sen minimálně stejně velký jako mít křídla. Nebo větší? I to mi napište. Raději létat nebo vědět, co se stane? Jak známo, to druhé je zbraň dvojsečná. Nikdy nevíš ani dne ani hodiny – říká se. Ale je opravdu výhoda vědět ji? Vědět, co se stane?

Vědět ale skutečně, to se zřejmě nepoštěstí jen tak někomu. Spíše máme tušení. Tušení, že to nějak dopadne nebo že se něco stane. A čas od času se dokonce tušení vyplní a pak může zaznít dnešní úvodní věta. Věděli jste, že telefonáty na letištích ohledně tušení neštěstí jdou ročně po celém světě do desetitisíců? Všechny se navíc zaznamenávají, takže máme jistotu, že tak často se tušení zase naštěstí nevyplní.

To jsou ovšem jen domněnky a pocity. Pak tu máme nejrůznější kartářky, taroty, runy, mince i´ting, i horoskopy sem můžeme zařadit, zkrátka veškeré okultistické harampádí, které vás napadne a má sloužit k tomu, abyste pohlédli do budoucnosti. I kyvadélko nebo prosekaný led o Štědrém večeru vám mají pomoci nahlédnout, co se bude dít.

Nebo máte ve svém okolí dokonce pravého a nefalšovaného věštce, novou Sibylu, Libuši, Slepého mládence nebo Nostradama? Pojďme si povídat o nahlížení do budoucnosti, o tom, co se vám stalo a vy jste to věděli předem, že to přijde! Nebo jste navštívili kartářku a ta vám zcela přesně předpověděla, co se stane? Nebo se naopak netrefila? Nebo máte nějaký speciální způsob, jak se do budoucnosti podívat? A nebo jste z těch, kteří vědět nechtějí? Povídejme si o tom.

Míváte pravdivá tušení? Věříte tušením jiných?
Snažíte se zjistit svoji budoucnost?
Používáte rituály ke zjištění budoucího?
Chodíte ke kartářce? Nebo někdo z okolí?
Vykládáte si taroty nebo věříte horoskopům?
Od kdy věříte věštbám, pokud jim věříte?
Pište mi na adresu
redakce@zena-in.cz
Vidím, že odměním ten nej příspěvek!:-)

Reklama