Moje známá nikdy moc nevěřila na nějaké věštby, snáře nebo jiné „ ztřeštěnosti“.

Během posledních několika let se přesvědčila, že jsou věci mezi nebem a zemí, které jaktěživ nepochopí.  A přece se staly.

Zhruba před 15 lety poprvé potkala v parku u domu cikánku neurčitého věku, která jí nabídla věštbu.  Hned jí však upozornila, že peníze nechce. A tak Maruška „ půjčila“ ruku snědé ženě a ona jí řekla, že jí co nevidět čeká velká  ztráta v rodině, že někdo velice blízký jí odejde. Do půl roku jí zemřela maminka.  Až v den pohřbu si vzpomněla na věštbu z parku. Cikánku nepotkala pár let. Až jednou byla nakupovat ve vedlejším městě a u obchodu jí uviděla. Hned si na ní vzpomněla a snažila se jít jinudy.  

Ale žena jí dohonila a říká: Tak co, paničko, měla jsem pravdu, že?  Teď Jste na řadě Vy, Jste moc nemocná, dělejte s sebou něco nebo do roka zemřete. Nemoc Vás sžírá už hodně dlouho.  Maruška se slzami utíkala od staré ženy. Čekalo jí gynekologické vyšetření a nález na děložním čípku byl na hranici.

Kdyby čekala ještě pár týdnů, musela by na ozařování a kdoví, jak by to s ní dopadlo.

Opět byl pár let klid.  I v to ráno Maruška spěchala do práce.  Čekala jí náročná služební cesta. Mezi stromy jí uviděla. Stála tam jako přízrak a rukama jako hůlčičky lomila:  Paní, nikam nejezděte, dojde k velké nehodě. To už toho měla kamarádka dost a po ženštině vyjela. Ale ta se nedala: „Je snad lepší vědět i ty špatné věci a vyvarovat se jich,  než si brát peníze za mazání medu kolem huby,“ oponovala jí veštkyně.

Marušce do služební cesty zasáhla náhlá nemoc. Zůstala doma a jel kolega. Došlo opravdu k nehodě a spolupracovník byl těžce zraněn. Maruška má teď hrůzu, kdy zase potká snědou „babku“ a ta jí opět překvapí něčím nepříjemným…

PS Jednou jsem jí také potkala v těch místech zrovna na přechodu pro chodce. Chytla mně za ruku a řekla jen: „Udělejte to, co jste dávno chtěla, je nejvyšší čas!“

Rychle jsem přešla na druhou stranu a ani se neohlídla. Do půlroku jsem změnila zaměstnání, nalezla klid a dobrý kolektiv. Pak se řekne „vědmy neexistují“  nebo  jde jen o souhru náhod ?

lalica

Text nebyl redakcí upraven.

Strašidla, přízraky, tajemné příběhy z vašeho okolí - to je téma, na které dnes budeme hovořit. Posílejte nám své příspěvky na e-mail

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a ten nejtajemnější, nejzajímavější a nejstrašidelnější dostane zaslouženou odměnu.

Reklama