Čtenářka Janulaostrava  nám poslala příběh jednoho kamaráda. Neprozradím pointu, ale věřte, že nejde o úsměvný příběh

Dobrý den,

     dnes, kdy je léto v plném proudu a my si užíváme dovolených, výletů a poznávacích zájezdů, pro Vás píši tento velice smutný příběh. A to jen proto, abychom si uvědomili, že dojet rychle na místo, stihnout za každou cenu vše a pokud možno včera, vidět všechno, co jsme si umínili a zažít toho nejvíce…to zase není tak důležité.

     Tento příběh mi vyprávěl kamarád, a stal se skutečně nedávno.

Kamarád Jirka má přítelkyni. Neznají se dlouho, ale je to už krásný vztah. Ona přítelkyně má, stejně jako Jirka, tři již dospělé děti. A právě její nejstarší dceru, jednadvacetiletou Janu, postihlo opravdové životní neštěstí, kterému sice nepředcházel klasický horoskop, ale věštba z karet.

     Jana čekala se svým manželem jejich první děti. Měly to být dvojčátka. Byla už ve čtvrtém měsíci těhotenství a neměla vůbec žádné problémy. A právě proto se s manželem rozhodli jet na poslední dovolenou, kdy jsou ještě bez dětí, do Chorvatska. Jeli autem, Janin manžel byl dobrý řidič.

     Před jejich odjezdem si Iveta, kamarádova přítelkyně a maminka Jany v jedné osobě, zašla ke kartářce, kam už byla nějakou dobu objednaná. Asi nejvíc s touhou dozvědět se víc o tom, jak se její a Jirkův vztah bude dál vyvíjet. Kartářka jí v tomto ohledu dala velice příznivé informace, upozornila ji ale také na to, že její nejstarší dceři a její rodině hrozí nějaké nebezpečí. „Rozhodně ať se vyhne cestování!“, zdůraznila stará kartářka. Ani Iveta, ale ani Jana věštbě moc nevěřily. „Přesto byste neměli nikam radši jezdit, Jani, když čekáš miminka.“, obávala se Iveta přece jenom. „Nebo si zajeďte někam blíž, k nám, abys měla naše doktory poblíž.“, radila maminka dceři. Jana se ale nezalekla. Vždyť její manžel roky jezdil autobusem a lepšího řidiče nikdy nepoznala! A tak vyrazili na dovolenou a slíbili, že budou opatrní a budou si dělat časté přestávky.

     Dovolenou si jaksepatří užili. Opálení, odpočatí a šťastní se chystali na návrat domů. Po cestě si skutečně dělali častější přestávky. Když už byli u nás v republice, rozhodli se v rámci jedné přestávky ještě zajet na oběd k tetě. Projížděli jejím městem a teta je srdečně zvala na návštěvu. Teta byla nadšená, když viděla svou neteř šťastnou a spokojenou, čekající hned dva přírůstky do rodiny. Po obědě a přátelském rozhovoru se rozloučili a Jana s manželem pokračovali dál. Jen několik minut po jejich odjezdu dolehl i k domu Janiny tety ohlušující zvuk a skřípění. Teta v neblahé předtuše se běžela podívat, co se kousek od jejich domu stalo. Bohužel, jednalo se právě o auto její neteře s manželem…

     Janin manžel měl pohřeb před třemi dny. A jak dopadla Jana? Přišla o obě miminka i šanci mít v budoucnu další dítě. S propíchnutou plící, roztrhanou slezinou a s poraněnou ledvinou ji přijali na operační sál. Přišla o slezinu i jednu ledvinu a je udržovaná v umělém spánku. O ztrátě manžela ani dětí prozatím neví. Ale přijde den, kdy ji probudí a ona se bude muset se vším vyrovnat. Již ji odpojili od umělé plicní ventilace, ale je nadále ve špatném zdravotním stavu.

     Neumím si představit, jak hrozně musí být kamarádově přítelkyni, Janině matce. Sama bych ten pocit nikdy nechtěla zažít. A právě proto, abychom si uvědomili, jak jsme zranitelní píši tento smutný příběh. Protože právě nyní, v době dovolených, výletů a zájezdů býváme mnohdy uspěchaní a nedočkaví. A Janě a jejímu manželovi chybělo jen 30 kilometrů ke šťastnému návratu domů….

     S pozdravem a přáním šťastných dovolených i návratů z nich

Vaše čtenářka janulaostrava

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Děkuji janulaostravo za váš příběh. Z toho, co se přihodilo, mě mrazí. Je to smutné, ale to je život. Nevěřím na tu předpověď, věřím na náhodu. A tahle byla hrozně krutá!


Dnešním tématem dne jsou horoskopy. Věříte jim, již se vám nějaký naplnil? Nebo si myslíte, že je to gigantický podvod? Pošlete nám svůj příběh, svůj názor. Zapojte se do dnešní debaty, a pokud vás vyberu, dostanete za odměnu šišku uheráku.

Ale bez toho abyste mi napsala na e-mail níže uvedený to nepůjde:

redakce@zena-in.cz


Dnešní soutěž

5. Hnutí za sbližování, spolupráci, případně i sjednocování zejména křesťanských církví...

Reklama