Líbí se vám retro styl a máte dilema, jak ho skloubit s moderními spotřebiči? Máte si dát tu práci a shánět kousky v retro designu, nebo můžete použít čistý technický design i k rustikálnímu nábytku?

To je otázka, kterou jsme nedávno řešily s kamarádkou. Obě máme slabost pro retro styl. Nábytek z masivu, v barvě přírodního dřeva nebo s patinou je přesně to, co odpovídá našemu vkusu. V obýváku nebo ložnici je to jednoduché, ale jak zařídit kuchyň, aby působila „venkovsky“, rustikálně či dobově, a přitom byla plně funkční a moderní, co se spotřebičů týká. Je to náročnější nejen na investici, ale i na hledání.

Čtěte také:

Já bych se spokojila s kombinací moderního designu s retro nábytkem, myslím, že se to nijak nevylučuje. Kamarádka je puntičkářka a shání i retro design spotřebičů. Že to vyjde o něco dráž, ji neodrazuje. Její velká kuchyň je zároveň obytným prostorem, kde se schází celá rodina i návštěvy, takže chce, aby působila reprezentativně.

Koupit lednici v pastelové barvě nebyl problém. Vypadá jako z amerických filmů padesátých let a stala se doslova ozdobou kuchyně. Horší to bylo se sporákem. Ale i ten nakonec k velké spokojenosti sehnala. Je přesně podle jejích představ. V retro designu a technicky na té nejvyšší úrovni.

Pračku a myčku vyřešila rustikálními dvířky, takže tyto přístroje neruší celkový dojem kuchyně.

Jak se vám líbí retro kuchyně? Pokud ano, přinášíme vám inspiraci.

Ilustrační foto: Gorenje, Bella rosse

Čtěte také:

 

Reklama