V paneláku bych se unudila

Dříve než  jsme se zabývali otázkou společného bydlení, bylo naším hlavním tématem vesnice versus město.
Já již od malička žiji na vesnici, manžel zase žil ve městě. Zvažovali jsme spoustu pro a proti.

Ale když člověk chce opravdu něco ušetřit, musí se určitým způsobem omezit. A hlavním důvodem, proč jsme zůstali bydlet na vesnici v domku mých rodičů, byly peníze ušetřené za nájem.

Sice je na vesnici pořád spousta práce, ale právě v tomhle mě manžel velice mile překvapil.
Nikdy bych do něj, jako na kluka z města, neřekla, že může být tak pracovitý.
Pořád má venku co dělat.

A když srovnám kluky, které znám z města, co se doma nudí a jen vysedávají po hospodách nebo doma u televize či počítače, jsem ráda, že bydlíme, kde  bydlíme.
Já mám ovšem také pořád spoustu práce, a i přesto, že jsem na mateřské, čas neustále postrádám.
Ale jsem si jistá, že bych se v paneláku unudila.

Někdy mi totiž to město chybí, teda hlavně ty nákupy, a když si do města zajedu, vždycky vidím ty samé maminky jen vysedávat po parku, tak si říkám: Jak to, že mají pořád tolik času?
Je to jistě rozdílem města s vesnicí.

Jediné co mi u nás vadí, je, že tu máme tak omezený sortiment v obchodě a na maso a jiné musíme do města jezdit. A také ještě jedna věc mi vadí a je to někdy to, že tady všichni o všech všechno vědí a drby se šíří nečekaně rychle.
Ale i přesto to tu mám ráda.

Pro mě by bylo ideální bydlení někde na kraji vesnice, u lesa, ve svém malém domečku, což je ale finančně zatím nerealizovatelné. A také bych se chtěla postarat o rodiče, až budou staří, moc mi na nich záleží.
Do budoucna si jen přeji, ať si to doma pěkně přestavíme (ať má naše dcerka pokojíček) a ať jsme hlavně všichni zdraví.

LucieMilá Lucie,

děkujeme za příspěvek k bydlení. Myslím, že pro dítě je nejlepší, když může celé dny běhat po lese. I mně by se líbil jako dítěti život na vesnici. A čím jsem starší, tím víc bych si jej chtěla vyzkoušet i teď - jako dospělá.

Milé čtenářky,
jak se vám bydlí na vesnici? Všude se tak špatně nakupuje? Patříte mezi páteční nakupující v okrajových nákupních centrech Prahy? Dojíždíte za prací, nebo už na vesnici i pracujete?

Pište nám:
redakce@zena-in.cz

Reklama