V naší rodině máme všichni rádi přírodu, a tak již po několik generací byli muži v naší rodině členy mysliveckých spolků. Každý správný myslivec se neobejde bez loveckého psa, a proto i můj tatínek jich několik měl. Budu vám vyprávět hlavně o jednom.

Byl to český fousek a jmenoval se Brok. Svého pána poslouchal, ale ostatní členy rodiny moc ne. Velice rád se vozil v autě, ale nikdy se mu pak nechtělo vystupovat. Stačilo otevřít dveře u auta a už byl vevnitř.

Jednou, když byla babička se psem sama doma, tak k nám přijel autodopravce a přivezl skříň. Nechal otevřené dveře auta a začal s vykládáním. Babička mu chtěla pomáhat a pes využil situace a usadil se na sedadlo spolujezdce.
Když bylo vše vyřízeno a řidič už chtěl odjet, tak si všiml, že v autě mu sedí pes. Dal mu nějaký povel a myslel si, že pes ho poslechne, ale to se spletl. Pes začal vrčet, protože si myslel, že se sveze, a z auta se mu nechtělo. Řidič začal volat na babičku: „Paní, v autě mi sedí pes a nechce ven, co mám dělat?“ Babička si také nevěděla rady, a tak ji napadlo doběhnout domů pro salám a nalákat ho na něj. Házela psovi kolečka salámu, aby ho vylákala ven, ale se psem to ani nehlo. Řidiči tekly sliny, protože pro samou práci neměl celý den čas se nasvačit a salám by si nejraději dal sám. Začal už být nervózní, protože ho čekalo ještě hodně ježdění.
Začali psa přemlouvat, a když už to trvalo asi 20 minut, napadlo babičku, že pes nemá rád, když se na něj stříká voda. Vzala proto kropičku s vodou a začali na psa stříkat vodu. Pes ale dál seděl jak přikovaný. Řidič se rozhodl, že když nepomůže voda, tak pomůže oheň, a tak v kabině auta zapálil noviny. Pes samozřejmě nic. Babička dostala nápad, že doběhne pro mého strýce, myslivce, kterého pes dobře znal, a doufala, že ho pes poslechne. On naštěstí byl doma a ihned přijel. Stačil ten správný povel a pes z auta vyskočil.

Když už bylo po všem, řekl řidič, že se ještě takhle nepobavil a že až tuto příhodu bude někde vyprávět, jistě mu to nikdo neuvěří.
Dnes už Broka nemáme, ale máme jiného psa, jezevčíka Denise, se kterým máme již také nějaké příhody, ale je hodný a dobrý hlídač. Máme malou holčičku Kateřinku, a když spí venku v kočárku, tak on se od ní ani nehne a dává na ni pozor.
Příběh s Brokem vyprávíme známým ještě dnes a každého to pobaví.

Štěpánka Kostková
(kategorie: příběhy ze života)

O co hrajeme?

Dárkový poukaz na Infinit den pro 2 osoby

zahrnující: 60 min. priv. whirlpool pro 2 osoby, 2 x 60 min. masáž – probíhá současně, 60 min. priv. sauna pro 2, šampaňské a 2x nealko nápoj

 

Dárkový poukaz do privátní sauny pro 2 osoby, 60 min.

 

Dárkový poukaz na privátní Whirlpool pro 2 osoby, 60 min.

Více ZDE.