Ahoj,

nikdo v mém okolí nemá důvod pochybovat, že moje mamka je opravdu moje. Jsme si podobné nejen v obličeji, ale hlavně gesty, stylem řeči a myšlením. I když jsem o dobrých 10 cm menší, lidé si nás klidně spletou. Zejména když jsme teď obě zaměstnány ve stejné práci a chodíme v bílém pracovním oděvu. Nejpodobnější je náš hlas. Několikrát se mi doma stalo, že po zvednutí telefonu mi někdo začal cosi nadšeně líčit a já jsme jen těžko do proudu řeči vykoktala: „Vy asi chcete mluvit s maminkou..."

Ovšem podobnost není někdy jen v genech. Stalo se to na pohřbu mého tatínka. Stáli jsme při kondolencích v následujícím pořadí - nejprve můj bratr Vojtěch s rodinou, pak maminka a nakonec já s manželem. Jedna z tátových kamarádek se s prohlášením: „Vojtíšku, ty jsi celej Pepík!" vrhla kolem krku mému muži. Nechali jsme to tak, ale měla jsem co dělat abych se nezačala smát. Prostě, jak by řekl táta - vážnost chvíle v prd...

Eliza

Poz. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Posílejte mi dnes příběhy a fotky o své příbuzenské podobnosti. Máte bratra, který vám z oka vypadl? Dědečka? Bojíte se, že jednou vaše děti budou po vašich rodičích? To všechno mě zajímá! Vaše strachy, radosti i humorné historky, ideálně doložené fotkou, anebo naopak vaše fotky a fotky vašich příbuzných doložené krátkým komentářem, čekám pod heslem „Pribuzenska podoba“ na e-mailu: redakce@zena-in.cz. Nejlepší příspěvek oceníme malým dárkem!


O) Opilý producent seriálu Hvězdná brána při premiéře třetí řady (oblékl na sebe jeden z kostýmů).

Reklama