Pro malé odlehčení dnešního veskrze vážného tématu si přečtěte humornou příhodu od čtenářky s nickem Eliana, za kterou moc děkujeme.

Dobré ráno milá redakce, vím, že dnešní téma je velmi vážné a často se týká i týrání dětí a nepřiměřených trestů, ale naší velkou rodinnou koluje jedna spíše velmi humorná příhoda.

Můj bratr se mým rodičům narodil jako třetí dítě a hlavně se tatínkovi splnil sen a bratr posílil mužskou část rodiny. Po mých dvou sestrách to bylo pro tatínka radostné osvěžení a celá rodina byla na syna velmi pyšná. A tak se mu i ledacos promíjelo. Náš táta byl takový mírumilovný domácí pracant a kutil a neříkám, že nám občas jednu nešoupnul na zadek stejně jako matka, ale on neměl konflikty moc rád.  

Bráška dobře prospíval, jen s chozením na nočník měl velké problémy, protože měl kolem 4let nějaké období vzdoru. Přesto mu bylo občas odpuštěno nějaké to cvrnknutí do kalhot, tedy alespoň si to všichni mysleli. Přišla neděle a babička brášku načinčala do bílé košilky, pěkných svátečních kalhot a naleštěných botiček.

Celá rodina se vyfikla a šlo se na návštěvu (já se narodila až o 4 roky později Veselý obličej Emotikona ). Bráška našpulil pusu, že nikam nejde a jak si dupl nožkou, tak se pokajdil jako alík - bílá košile byla na zádech hnědá a z kalhotek se mu v jarním dni doslovně kouřilo.

Můj mírumilovný tatínek zrudl, zbělal a chytl brášku pod paží a nesl ho dozadu na dvůr, kde stála pumpa. Řvoucího bráchu postavil na zem, stáhl mu kalhoty a zadek mu pořádně umyl pod jarní ledovou vodou.... Maminka, babička i sestry vyváděly, jak jinak... Tatínek si utřel zpocené čelo, předal bratra dámskému osazenstvu, oblékl si sako a odešel středem.

Od té doby si bráška do kalhot už nikdy necvrnkl a ani domácí vztahy se nijak nepošramotily, i když babička to tátovi nemohla dlouho zapomenout. Dodnes tuto příhodu vzpomíná celá rodina  a vypráví se to při každé rodinné sešlosti Veselý obličej Emotikona

Eliana

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

To by mě zajímalo, jestli si na tuhle příhodu pamatuje bráška ...

Máte také nějakou zajímavou historku spojenou s trestem? Jak vidíte, nemusí být všechny jen vážné a nemusí být jen o bití a fyzickém násilí. Jak trestali rodiče vás? Musela jste klečet na hrachu, dostala jste domácí vězení nebo zákaz oblíbené činnosti?

Napište nám o svých zkušenostech na adresu: redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama