Děti se brzy vrátí z prázdnin a v novém školním roce je čeká spousta nových zkušeností a zážitků. To je přesně ten správný čas, kdy společně s věcmi do školy můžeme upravit i pracovní místo na jejich stole, kde se učí a píšou úkoly.

zajíčciNemusíte to ale dělat sami, zapojte do toho děti. Uvidíte, jak rády vytvoří věci na svůj stůl. Zkuste si společně s dětmi udělat veselé ušáčky. Mohou sloužit jako stojánek na tužky, nebo krabička na sponky či jako krabička na gumičky do vlasů pro holčičky.

Co budete potřebovat?

  • barevné papíry, klidně pruhované, puntíkované nebo kostičkované, jako ty naše, bude lepší, když budou silnější, nebudou se vám kroutit, obyčejný papír na vousky – může být barevný nebo bílý, který děti pomalují, šablonu.
  • tužku
  • nůžky
  • lepicí tyčinku Pritt
  • očička – nemusíte mít ani tak hezká jako my, když žádné mít nebudete, tak je nakreslíte a vystřihnete z jiného papíru, nebo použijete korálky, nebo knoflíky – ty vypadají obzvlášť zábavně

Pusťte se do toho!

Nejdřív si připravte šablonu. Klikněte na obrázek pro zvětšení

Vystřihněte ji z tvrdšího papíru a obkreslete na barevné papíry. Můžete použít naši šablonu, nebo si klidně vytvořte vlastní. Když nemáte různě barevné papíry, můžete je dětem nechat pokreslit, nebo vystřihněte šablonu z tvrdé čtvrtky, vezměte zbytky látek a obkreslete šablonu na látku, ušáčci pak budou kytičkovaní nebo puntíkovaní. Konturu vystřihněte.

zajíčciNaše děti jsou šikovné a s nůžkami si poradily, proto jsem jim ušáčky nechala vystřihnout. Když se ale bude jednat o menší děti, pomozte jim. Vystřižené barevné papíry naohýbejte např. přes roh stolu, nebo přes pravítko a složte.

Naše děti milují lepení. Proto to teď klidně nechte na nich. Stačí jim koupit pořádné lepidlo. Vyzkoušeli jsme jich už spoustu od levných až po ty dražší a nakonec jsme zůstali u Prittu. Je sice dražší, ale nevyhodím ho po prvním lepení. Když zajíčcidohlédnu na to, aby po lepení děti pořádně uzavřely čepičku, vydrží nám lepidlo dlouho. Navíc od něj nejsou děti upatlané a nedrolí se. Některá levná lepidla, když je otevřete, vypustí jakousi vodu a následně, když s nimi lepíte, zanechávají zbytky na papíře. Tohle se mi s Prittem nikdy nestalo. Navíc lepidlo výborně drží, žádné rozlepování. Nechte děti nejdříve přilepit očička, pak teprve slepte celou krabičku.

Tak, a zajíčci jsou hotoví. Naše děti to moc bavilo, zkuste to také. Nyní je používají na pastelky, na voskovky, tužky a drobné věci, které dřív měly volně na stole nebo v šuplíku.

Více informací a nápadů k lepení s dětmi naleznete na www.pritt.cz.

zajíčci

 

Reklama