Ve Francii se zrodil nový druh sportu – lapining.

Tato složenina z francouzského slova „lapin“ – králík a anglické přípony –„ing“ vyjadřuje podstatu tohoto sportu. Lapining se dá volně přeložit jako: akrobatický běh z kopce dolů (neboli překotně tak trochu jako divoký králík… :-) )

Tvůrci tohoto sportu uvádějí, že je pro celou rodinu.
Je to sport veskrze radostný, ekologický, nevyžadující přemrštěné počáteční investice. Stačí najít kus stráně, nejlépe zalesněné, s různými proláklinami, vyvýšeninami, atp. a nahoře nazout pořádné sportovní boty, helmu, chrániče … a pustit se „plným během vpřed“ z kopce dolů.

Na trati dlouhé 800-1 000 m se ukáže, jak zvládnete „sklouzat“ dolů, využít svého citu pro terén, jak se dokážete ze sebe vydat a zároveň se vydovádět. Při tomto běhu dolů provádíte předepsané figury jako při akrobatickém lyžování nebo skateboardu a měří se Vám čas.

Je jasné, že tento sport vyžaduje určitou odvahu, rozvahu a zdatnost. Také je jasné, že večer po tréninku či závodě budete spinkat jako miminko…

Tip Ženy-in: neprovádějte bez zaškolení. A po každém tréninku se určitě druhý den nechte namasírovat, jinak by se zpočátku mohlo stát, že každý krok bude pro vás utrpením…

Pro všechny, kdo nejsou z cukru...

Více se dozvíte na www.lapining.com

Reklama