Když nevíte, čím udělat radost dítěti, babičce nebo třeba i tchánovi, můžete mu rychle a snadno vyrobit veselý dort.

Vaší fantazii se meze nekladou, pomocí ovoce a agaru, lze vytvořit veselé obličeje, obraz rozesmátého sluníčka nebo cokoliv jiného, co vás napadne.

Budete za šikovnou hospodyni a i zkušené kuchařky váš výrobek ocení. Nikomu totiž hned nedojde, že vás tento slavnostní produkt nestál ani moc peněz, ani námahy a o času vůbec nemluvím.

 

Udělejte piškotový korpus, použijte robot

Do mísy robota dejte 4 bílky. Tyto ušlehejte na tuhý sníh.

Přidejte 4 žloutky a 16 dkg cukru. Po krátkém míchání přidejte špetku soli a 12 dkg polohrubé mouky.

Těsto je hotovo. Nemusíte se obávat, já sama jsem ho vyzkoušela mnohokrát, tento recept na piškot je zaručený. Pokud máte nějaký svůj oblíbený, samozřejmě jej lze použít.

 

Vymažte menší dortovou formu máslem a vysypejte hrubou moukou. Do formy nalijte těsto a dejte péct na 150 stupňů. Asi po půl hodině propíchněte špejlí, a pokud bude suchá, je korpus hotový.

Dejte ho vychladnout, a teď přijde to hlavní.

 

Barevné želé s ovocem

Je osvědčené použít agar, který se prodává v každém obchodě v podobě malých sáčků. Na výběr jsou dva druhy – čirý a červený. A to už je právě na vás.

 

Stejně jako výběr ovoce a obrazce jím vytvořené.

Pomocí meruněk nebo na plátky nakrájených broskví jde skvěle na piškot naskládat obraz sluníčka. Vykrojíte pusinku a jako oči můžete použít bonbony nebo části jinak zbarveného ovoce. Pokrájené banány jsou ideální na tvorbu číslic, pokud je za dveřmi oslava narozenin.

Pomocí různého skládání ovoce lze také vypodobnit obličej kohokoliv z rodiny. Když je ovoce na korpus (který zatím ponecháme ve formě) poskládáno, povařte dva pytlíčky s agarem (přesný návod přiložen na výrobku).

Tento se nechá vychladnout a dort se agarem polije. Urovnat ovoce se dá pouze ihned po zalití agarem, jakmile začne tuhnout, nesmíte již do rychle stydnoucího želé sahat.

 

Když vám zbude chvilka, můžete ještě rozehřát čokoládovou polevu (taktéž v prodeji v praktických pytlíčkách) a po úplném ztuhnutí želé s ní dokreslit například vlasy nebo vousy. Pokud se vám bude do obrazce hodit ještě šlehačka, například na bílé vousy, to je už na vás.

 

Stejně jako vše při výrobě těchto veselých dortíků.

Fantazii se totiž žádné meze nekladou a vy se při práci můžete krásně vyblbnout.

 

Vyzkoušejte náš dnešní tip a rozesmějte těmito slavnostními dorty vaše příbuzné!

Uvidíte, že to ocení.