Čtenářce Věrulince zpestřovali zvířátka život od samého dětství. A jaká měli jména? V průběhu let i ta samá :) Koloběh života nezastavíte.

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.
Dnešní téma je opravdu milé.

Jako malá holka jsem měla u babičky pejska, jmenoval se Bobík. Jméno mu dala babička, ono mu docela sedlo. Byl to vořech jako poleno, jeho táta běhal za fenkami po celé vsi. Já mu dávala různý jména, naučil se na ně slyšet. Bobánku, Bobečku, když mě neposlechl, což uměl. Občas si postavil tu svou psí hlavinku, tak to byl to Bobajz.

Léta uběhla, Bobík umřel a babička už dalšího psa odmítala a měla pravdu, když říkala, nechci aby mě přežil. Je mi už 90 let a kdo by se o něj staral? Ano babička za rok umřela, jako kdyby to věděla dopředu.
Dalšího pejska jsem si mohla domů pořídit, až když jsem se vdala. Moje máma by nesnesla doma jakékoliv zvířátko, ač jsem tolik prosila.

Byla to nádherná fenka německé ovčáka, jmenovala se Eginka. Vymýšlení jména bylo složité, byla čistokrevná s papírama, jméno muselo začít od písmene E. Toto pojmenování mi pomohla vymyslet švagrová, která se psům věnovala.
Vždyť to znáte všichni, Eginka odešla do psího nebíčka, a já to nesla těžce. Zařekla jsem se, ne, už žádného psa nechci.

Pár let mi to vydrželo, děti odrostly a přišly s přáním,,mami kup nám pejska“
Dlouho jsem přemýšlela, mám, nemám a představa že zase pejsek odejde a já budu znovu prožívat trápení nad jeho smrtí, mi napovídala, ne.
Ovšem ve skrytu duše, mi něco říkalo, ano. Dumala jsem, přemýšlela jakého pejska? Byt jsme měli malý, nejmladší dcerce bylo půl roku. Mám-nemám? Vše jsem probírala dnes již ex manželem. On byl pro, ale stále jsme byli na vážkách.

Jednoho dne přišel domů a přinesl tašku, kterou když položil na zem, se hýbala a něco v ní kňučelo. Manžel zavolal děti, jak jinak, radost byla veliká, i když byla voříšek. Máme štěně, děti skákaly radostí a štěně by málem umačkaly.
Došlo na výběr jména. Jmen padlo nespočetně, zvítězila Besinka.
A opět stejný scénář.
Besince bylo 13 let a umřela. Lépe řečeno, museli jsme jí dát utratit, na doporučení veterináře. Nebylo jí už pomoci.

Opět jsem se zařekla, ne už nikdy žádného domácího miláčka.
Vzala jsem si nynějšího manžela, který měl krásnou fenku dobrmana. Byla ostrá, ale mě si oblíbila na prvním setkání, poslouchala na slovo. Ale jednou neposlechla a utekla za psem a přes silnici. Porazil jí týrák, který jel dál, ani nevěděl, že se něco stalo.
Byla jsem ráda, že jsem u toho nebyla já, vše prožil manžel.
A zase je to tady, ne, ne, už nikdy.

Ovšem manžel byl bez ní nešťastný a tak jsem souhlasila s nynější Besinkou. Než jsme došli ke jménu Besinka, opět bylo návrhů hodně. Ale já si prosadila jméno, po mé bývalé Besince.

Přestěhovali jsme se na vesnici a pořídili kočičku a zase, jak se bude jmenovat. Nevím proč, měla jsem jí u sousedky vybranou a rovnou ze mě vypadla Madlenka. Manžel měl námitky, ale měl zároveň smůlu. Mně se jméno Madlenka nesmírně líbilo a hotovo. Jiná jména jsem odmítala připustit.
Největší legrace je, že Besinka strašně žárlí na Madlenku, i když si už na sebe zvykly holky moje milovaný. Zavolám,,Madlenko“, přiběhnou obě dvě společně. Besince říkám,,MadloBesina“

Jedno musím potvrdit, se zvířátkama je život krásný, umí opravdu zpestřit život a jejich lásku, ničím nenahradím.

Zdraví Věrulinka

zviratka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Madlenka a Besinka – to jsou krásná jména :) A jak jim to na společné fotografii sluší.
Já mám kamarádku Madlenku, a je to zase „velká kočka“ - asi má to jméno něco do sebe.
Děkuji za pěkný příspěvek a obě zvířátka za mě pohlaďte.
Saša

Téma dnešního dne 15. února 2012: Jména našich domácích mazlíčků

  • Jak se jmenují vaši domácí mazlíčci?
  • Proč právě takto?
  • Je to jméno podle někoho, nebo vás napadlo jen tak?
  • S jakým nevšedním jménem jste se u zvířátek setkaly?
  • Opakujete jména po smrti domácího mazlíčka znovu?
  • Shodnete se v rodině na jméně, například vašeho pejska, nebo tomu předchází diskuze?

Vše o jménech vašich domácích mazlíčků pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží DVD s filmem Fany, v hlavní roli s vynikajícími českými herečkami Jiřinou Bohdalovou, Jiřinou Jiráskovou a také vlčákem s originálním jménem: Pan Divoký

DVD

Reklama