Ano, s tímto názorem naprosto souhlasím. Byť nebývalo počasí vždy přímo ukázkové, rozhodně nesplývalo v jedno, tak jako je tomu dnes. Přečtěte si další milý příspěvek a prohlédněte půvabnou fotografii zimní zahrádky, obojí posílá Věrulinka.

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.

Ať si říká kdo chce, co chce, za mého dětství a mládí bylo čtvero ročních období. Nebyly výkyvy počasí, jako je tomu nyní. Když se zpětně zamyslím nad loňským létem, bylo vůbec léto, mimo pár dní, ne nebylo. Ale musím uznat, že loňský duben byl úžasně krásný, opravdu jarní, teplotně až dosahoval na léto.

A zima, byla opravdu paní Zima, sněhu haldy i v Praze. Auta nebyly vidět, byly zapadaný sněhem, což jsem zažila naposledy v roce 1986 v Praze, mimo předloni a vloni, kdy bylo sněhu moc.

Poslední roky se počasí vážně asi zbláznilo. Již řadu let není čtvero ročních období, jak tomu bývalo.Z letních šatů jdeme do zimních kabátů, ovšem ne že by byla pravá zima, je neustále chladno a lezavo, což je pro bacily přímo žeň. Vloni se dá spočítat na jedné ruce, kolikrát mrzlo a ještě mi zbudou prsty na ruce.Od začátku letošního roku ještě nemrzlo, což je opravdu špatně, naopak vše začíná pučet a tráva od loňského roku je stále krásně zelená.Tak nevím, máme sekat trávu, místo odklízení sněhu? Píši s nadsázkou, i když ne velkou, je to skutečnost, bohužel .

Už musím napsat předloni a vloni, bylo sněhu tolik, že jsem nevěřícně zírala.Ovšem ne jen na pohled, ale na uklízení, to se manžel nadřel, denně ručním odklízením sněhu.Díky tomu, jsem usoudila, že je nutný si koupit sněžnou frézu. Frézu přivezli a zatím jsme jí pouze vyzkoušeli na podzimním listí, zda funguje jak má.
Ano, funguje, ale hoví si pěkně v garáži a čeká na sníh.

Manžel z ní měl velkou radost, jak bude mít ulehčenou práci a já prohlásila,,no, já tvrdím, že díky létu-ne-létu, sníh nebude padat“
Nevěřil mi, ani kamarád a až nyní mi dávají oba za pravdu. A ještě jsem si vysloužila pojmenování,,čarodějnice“ od mého muže.
Proč čarodějnice?
Když je blbý léto, je blbá i zima, pouze můj úsudek, který se mi potvrdil prozatím na 100%.
Ne, že bych toužila po sněhu, lhala bych, já ho nemusím,  díky věku, díky zdravotnímu stavu o něj nestojím. Říkám, ať padá na horách, tam patří. Ale Vánoce bez sněhu jsou divný, jakoby byly poloviční. Mně by vyhovovalo, kdyby sníh padal 23.12. a 2.1. slezl. Já vím, chci toho moc, ale bílé Vánoce jsou krásnější, bohužel byly na blátě.
Díky tomuto počasí, se dopředu děsím plžáků, jim se dobře daří v půdě, ty mi ukáží, co mi udělají s úrodou, ach jo

Posílám foto z loňského 18.března a jsem zvědavá, jak bude letos v březnu? Sníh, nebo jarní počasí? Tipuji, že budeme chodit v letních šatech.

Zdraví Věrulinka a všem milovnicím zimních sportů, přeji aby začal padat a užily jste si do sytosti sněhu.Pokud v nížinách nenapadá, tak hurá na hory.

brezen

pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

________________

Zatím to bohužel vypadá na ty letní šaty...
Děkuji za milý příspěvek a opravdu půvabnou fotografii i s takovým detailem, jako je i krmítko pro ptáčky :) (jako u babičky ))
Pěkný den
Saša

 

Téma dnešního dne 3. ledna 2012: Zima – nezima

  • Vyhovuje vám podoba současné zimy?
  • Jaká byla zima vašeho dětství?
  • Jezdíte v zimě na hory?
  • Byl letos tam, kde bydlíte, alespoň trochu sníh?
  • Zkusme se malinko zahrát na vědce.
    Proč si myslíte, že je v zimě takové teplo?
  • Myslíte, že letos ještě přijde ta pravá zima?
  • A také můžu položit otázku: Jdete dnes na houby? :)

Vše o zimě nezimě pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
A můžete přiložit i nějakou „opravdovou zimní“ fotografii.

Jedna z pisatelek dostane za svůj pěkný příspěvek diář na rok 2012

dairek

Reklama