Komu bylo odpuštěno, to se dozvíte v příspěvku od čtenářky Věrulinky. A přidá i pohádku o obrovi, který sice bručí, ale důchodce neodírá :)

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.

Obvodní lékař-že bych zrovna měla dobrou vzpomínku na něj v Praze, to tedy nemám. To, co jsem vše prožila, všichni víte, ale jemu mohu poděkovat.

Nechal mě přechodit dva zápaly plic a vyhnal mě do práce. On neslyšel na plicích, až z toho byl hnisavý abces velikosti vejce a litr vody na plicích. Ze šílených bolestí jsem dostala mrtvičku a po operaci mě čekalo 17 dní na ARU v kómatu, což z vás většina ví.

Když se vyjádřila primářka z ARA manželovi ,, co to tam máte za vola” na obvodě, s tím, že mi dává 2%, to manžel neunesl a ihned na něj vlítl. Jak mi potom nejen manžel, ale i jeho sestra u obvoďáka, nebylo to zrovna nic milého prý. Nebylo divu, byl moc nazlobený a rozčílený na něj. Měl od primářky dopis, ve kterém tedy neví, co napsala, obvoďák se nepochlubil, ale když to četl, celý se rozklepal, říkal manžel.
Sestra manžela uklidňovala, protože v ten moment věděla, že by manželovi moc nechybělo, aby mu nějakou vrazil. Za to jí později moc poděkoval, nejen, že by tím nepomohl mně, ale šel by do kriminálu.

Je pravda, od mého návratu z nemocnice, se mi věnoval úpěnlivě a sám se divil, že neodcházím k jinému lékaři. Bohužel se stalo, vrátit se to nedalo a on byl člověk, mě hodně známý, vždyť jsme spolu pěknou řadu let jezdili výtahem v domě. Bydleli jsme spolu v jednom domě víc jak 15 let, než se rozvedl a oženil se znovu a odstěhoval mimo Prahu.

Vše bylo odpuštěno z mé strany, ale i z manželovi a i nadále jsme chodili k němu. Jinak to byl velice milý člověk. Jeho konstituce postavy, byl střízlíček hubený, až moc. Za doby totality pracoval ve Vojenské nemocnici, považovala jsem ho za opravdového machra, no i mistr tesař se utne, tak i lékař pochybí.

Došlo na stěhování na vesnici a hned jsme se sháněli, kde máme obvodního lékaře. Bez léků už ani jeden z nás nemůžeme být. Sousedka mi vše vysvětlila, byla jsem malinko rozpačitá z jeho ordinačních hodin. 2x v týdnu-úterý od 15.30 do 17.30 a v pátek od 7.3 do 9.30, sakra to je ale hodin, jsem podotkla. Ovšem on má ordinací více a nejvíce hodin se věnuje v ordinaci v Kolíně.

Tak jsme se u něj ihned nahlásili, naše karty už měl z Prahy v ordinaci, bývaly lékař je ihned po naší žádosti odeslal k němu do ordinace.
Ovšem jaké bylo moje překvapení, to je obr a ne lékař. Ten by toho Pražského spolknul po večeři. Že by jsme s ním byli spokojeni se říci nedá, je to takový náladový bručoun. Ale než dojíždět jinam, jsme u něj a tak, jako lidi ve vesnici se smířili s jeho povahou, tak i já s manželem. Když mám k němu jít, nemám radost, pro recepty na léky posílám manžela raději.
Pokud musím jít si nechat změřit TK, mám ho zvýšený snad ze strachu, jakou že bude mít zase náladu. Ale máme jako důchodci u něj velikou výhodu, nemusím platit 30. -Kč u něj, sám prohlásil,, nebudu odírat důchodce”, čehož si vážíme všichni důchodci ve vsi.

Jenom si přeji, abychom k němu nemuseli s dalšími nemocemi, ale jenom pro napsání receptů, jako dosud.
Zdraví Věrulinka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Milá Věrulinko, tak já jsem tohle například nevěděla (mám na mysli úvod tvého příspěvku). Už chápu naše vzájemné pochopení nad věcmi mezi nebem a zemí :)
Moc děkuji, že jsi napsala a kup jednou za ušetřených 60 Kč obrovi čokoládku a on třeba přestane i bručet :))
Krásný den a hlavně zdraví!!!
Saša

Téma dnešního dne: Jste spokojená se svým obvodním lékařem?

  • Chová se k vám přátelsky, nebo je arogantní?
  • Vybrala jste si ho sama?
  • Přišel by za vámi i domů, kdyby bylo nejhůř? (na některých vesnicích se tohle ještě praktikuje)
  • Umí vám poradit?
  • Jak dlouho čekáte v čekárně?
  • Je to váš první obvodní lékař?
  • Léčí i vaše rodinné příslušníky?
  • Je starý(á), nebo mladý (á)?
  • Prostě napište o vašem obvodním panu doktorovi nebo paní doktorce

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Pokud bude váš příspěvek příliš kritický, nebojte se, my mu to neprozradíme. :))

Jednu z pisatelek odměním malým dárkem, který může brát jako úplatek panu doktorovi: sladkou, oříškovou bonboniérou, a aby zůstalo i něco pro vás, přidávám krém po opalování. V tomto období se bude hodit.

b

Reklama