Další příspěvek přišel od čtenářky Věrulinky. Podělila se s námi o své vzpomínky na „mamču Maruš“, která si pěknou vzpomínku rozhodně zaslouží.

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.

Dnešní téma se mě vlastně už netýká, rodiče s manželem nemáme ani jeden. Ale vzpomínky mi vytanuly na mysl a myslím, že veselé.

To, že jsme se s manželem brali po 33 letech, většina z vás ví.
O to bylo veselejší opětovné seznámení se s manželovou maminkou. Já byla nervózní, ač mi bylo 50 let, jako mladá holka. Co asi bude říkat, pozná mě? Otázky mi hlavou běhaly, jako splašený kůň. ,,Manžel,,ještě ne-manžel, mě uklidňoval. Neboj, mamča moje bude ráda, že tě vidí, často na tebe vzpomínala, při mých dvou rozvodech. Často jsem slýchával, vidíš, kdyby sis býval vzal Věrku.

Konečně nastal den D a my dvě,,tchyně“ se setkaly. Ona už sama byla tchyně a několikrát, díky třem dětem a já jednou. Já ji nepoznala, ona mě hned. Podezírala jsem svého nastávajícího, že mamču připravil na naše setkání. Prý ne, tvrdili oba.  Přivítala mě úžasně a já jí od prvního dne říkala mami, ona mě Věruško.

Naší chystanou svatbu, prožívala více jak já, jako nevěsta. Vše se snažila organizovat, což se mi moc nelíbilo, ale chápala jsem jí. Tvrdila, že konečně její jediný syn, si bere normální ženskou, což mi dělalo zároveň dobře. No, měla přece pravdu, že?

Bohužel, moc času nám oběma dopřáno nebylo, ale i tak jsme se užily vzájemně, my dvě,,tchyně“. Radily jsme jedna druhý, kdykoliv se cokoliv řešilo v její rodině a i v mé. Jezdili jsme s manželem k ní na obědy, všechny oslavy rodinné, jsme slavili společně. Když jsme se sešli všichni, její byt nám byl malý.

Ještě žije její sestra, manželova teta, která je od tchyně o 24 let mladší a pokračujeme dále v rodinných oslavách, ale už ne tak často, díky našemu přestěhování na vesnici. Vždy vzpomínáme na Marušku,,tchyni“, dávám do uvozovek, protože slovo tchyně nemám ráda a já jí měla moc ráda, byla to maminka. Říkávala jsem jí mamčo, tento výraz měla ráda anebo Maruš.

Ahoj Maruš, díváš se mi do klávesnice, viď?

Zdraví Věrulinka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________

Věrulinko, to je krásné. Určitě se „dívá“ do klávesnice a je na svoji „snachu“ náležitě pyšná. Měla jste štěstí – ale mělo to tak být! Nic se neděje bez příčiny, ani vaše pozdní setkání :)
Děkuji za příspěvek a přeji krásný a veselý den
Saša

 

Téma dne 19. března 2012: Jak vycházíte s rodiči vašeho partnera - manžela?

Ulevte si, zanadávejte, nebo naopak, chvalte...

  • Co se vám na nich líbí?
  • Co nesnášíte?
  • Navštěvujete je rádi?
  • Nebo jen z povinnosti?
  • Jaký jste měla pocit z vašeho prvního setkání?
  • Změnily se od té doby vaše vztahy?
  • Jak je oslovujete?
  • Dá váš partner více na vás nebo na ně?

Vše o „těch druhých“ rodičích pište
na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z vylosovaných čtenářek obdrží za svůj příspěvek dárek v podobě kosmetiky Solutions
Tělový krém na dekolt a poprsí a pleťovou masku na obličej.

darek

Reklama