Pěkný příspěvek k dnešnímu tématu poslala také čtenářka Věrulinka. Její zkušenosti s barvením i stříháním jsou rozsáhlé, tak klikněte a čtěte :)

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.
Vlasy a moje šílenosti, nejen s úpravou, ale i barvami.

Když se zamyslím zpětně, tak se divím, že vůbec vlasy na hlavě mám a nejen že je mám, ale co jich mám. Z dlouhých vlasů byly krátké, dostávaly trvalou a ani Afro nechybělo.
V mládí jsem lítala od barvy k barvě. Svojí barvu když mám popsat, nemohu jinak než tímto výrazem,, počůranou slámu“ pardon, což se mi nelíbilo.

Nastoupila jsem do učiliště a už jsem začala experimentovat, díky kamarádkám. Co měla jedna, či druhá, já nemohla být pozadu a tak jsem každý týden dokázala barvu vlasů měnit. Co každý týden, i 2x v týdnu jsem zvládla přebarvení. Barvy počínaje černou, konče blond, přes zrzavou. Šly roky a já v 25 letech začala vidět první šedivé vlasy, který mě děsily, díky rodičům, včetně babiček. Všichni měli vlasy šedivý a též od mládí a ve 40 letech byli prý všichni šedi. To mě děsilo. Zkraje jsem vlas po vlasu vytrhávala, ale to mi nevydrželo dlouho, rodinné dispozice se projevovaly čím dál více.

Co nastalo?
Barvení vlasů různými odstíny byly horší, protože odrostlé vlasy byly vždy děsivé.
Řešení jsem našla jediné a to odbarvováním jednou pro vždy na blond. Ne, že by to nebylo viditelné, to ne, ale nebyl to až tak ošklivý pohled, pokud jsem neměla čas se odbarvit.
Odbarvování mi zůstalo a zůstává, i když upřímně, už mě to tak nebaví, ale ani v mém věku nechci být ještě baba šedivá.
Vidím před sebou svoje obě babičky, tátu, vidím jejich šedivé hlavy, ale jim slušeli. Sebe si zatím neumím představit a tak raději 2x do měsíce nahodím na hlavu C10-C12, ale je mi jasné, že jednoho dne ustoupím od odbarvování, nechám se ostříhat na ,,kluka“ a nechám vládnout rodinné dispozice v barvě šedi. Ovšem zatím, moje asi ješitnost tomu brání, pohled na moje odbarvené a upravené vlasy je hezčí.

Zdraví Věrulinka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

To máš pravdu Věrulinko, to je. Buď v tomto případě „ješitná“ co nejdéle. Proč zbytečně ukazovat šediny? Jsme přece ženy a chceme se líbit.
Mimochodem i my to máme v rodině. Ani nebudu říkat, v kolika jsem našla první šediny. I když teď nevím, jestli to byly ty rodové, nebo ty rockové :)

Přeji Ti pěkný, slunečný víkend
Saša

Dnes máme krásné ženské téma: Vlasy / Jakou nejhorší šílenost jste kdy měla na hlavě?

  • Barvíte se? A sama nebo u kadeřnice? (holičky)
  • Stříhala jste se někdy i sama?
  • Volíte letos nový jarní sestřih?
  • Líbí se vám dlouhé nebo krátké vlasy?
  • Po jakých vlasech jste toužila a ono nic?
  • Jste spokojená se svými vlasy?
  • Češete si drdoly?
  • Vyhovuje vám ježek?
  • Mluví vám manžel, partner, přítel do vašeho účesu?

To je rozsáhlé téma.
Pište prostě vše, co chcete – a klidně posílejte i fotografie!

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu s pisatelek odměním pěkným dárkem: vlasovou kosmetikou GLISS KUR , obsahující šampon a zábal. (můžu potvrdit - obojí výborné)

vlasy

Reklama