Zdravím a přeji krásný den. Díky kalendáři, zatím jenom plánuji, díky počasí se nic prozatím nedá dělat na zahrádce. Každým rokem jsme s manželem jezdili na pronajatý pozemek do Chuchle, kde jsem se vyřádila, prostě zahrádka a pěstování čehokoliv je moje doména, moc mi to baví, ale pozemek nebyl náš, nedalo se dělat vše, co by jsme chtěli.

Letos se nemohu dočkat jara, konečně na svém pozemku a ne malém, si budu pěstovat a na podzim zavařovat, no nějak se předbíhám, že? Podzim, ještě nezačalo jaro a už jsem u podzimu. Pryč od něj, chci JARO.

Plány mám veliké, kam co zasadím, půda je od loňska zrytá, připravená, semínek mi manžel nakoupil, že si snad zařídím rovnou zahradnictví a budu vše prodávat. Ne to přeháním, vše zkonzumujeme sami s rodinou.

Tak za týden si semínka předpěstuji, zemina je nakoupená a jak bude po zmrzlých vše půjde do zeminy. Jenom mám problém, manžel mi nutí do skleníku, ale mě se do něj nechce, nevím, nevím, mám či nemám. Má pravdu, je to jednodušší, ale jsem už zvyklá za ty roky na určitý systém, mám to zažitý.Kdo máte zkušenosti se skleníkem, prosím poraďte mi? Mám ho zakoupit?

Doma je jarní úklid vlastně hotový, protože díky nastěhování do domečku, se neustále doma něco předělává a uklízí. Jenom mi zbývají okna a záclony, ach jo, mytí oken nemám zrovna v lásce, ale ještě čekám na lepší počasí.

Takže už jenom to JARO skutečný a hurááááááááá do práce a pěstování okurek, rajčat, cuket, paprik,možná zasadím i brambory. Samozřejmě bylinky, ty nesmí chybět a kytičky.V plánu mám chov slepic, aby jsme měli domácí vajíčka, manžel jim už připravil krásný kurníky, doufám, že se jim bude u nás líbit. Jenom Besince se asi nebudou líbit, musíme je ohradit plotem, asi by je pěkně prohnala.

Přeji všem krásné jarní dny a užívejte si je plnými doušky, je to přece nejkrásnější období v roce.

Zdraví Věrulinka

Text nebyl redakcí upraven.

Skleník jsme měli jen jednou. Asi týden. Pak přišly obří kroupy a bylo po skleníku. Od té doby se zavedl na naší zahrádce tzv. foliák. Ten sice také několikrát podlehl tamním povětrnostním podmínkám, ale vyměnit folii bylo snazší a levnější. Každopádně přejeme bohatou úrodu.

Jak se těšíte na jaro? Jak se na něj připravujete? Co máte na jaře v plánu? Chcete ještě odjet na hory a užít si naposledy v sezoně sníh, nebo naopak s chutí uložíte teplé kabáty do krabice se sezonním oblečením a vytáhnete lehké bundičky a sandály? Připravujete na jaro i svou zahrádku? Jak to u vás vypadá s jarním úklidem?

Svoje příspěvky pište na adresu

redakce@zena-in.cz

 

Reklama