...a moc dobře ví, co to znamená slovo zdraví. V únoru měl její manžel mozkovou mrtvici a brzi nato postihla tato příhoda i jejich fenku Besinku. Jak to všechno dopadlo, to už se dočtete v jejím příspěvku

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.

Měsíc únor byl u nás doma dost náročný. 5. února měl manžel druhou mozkovou mrtvičku, která na štěstí byla slabá a 11. února byl z nemocnice doma, bylo to pondělí. Celých 6 dní při nepřítomnosti manžela, Besinka jenom a jenom seděla u okna a vyhlížela, kdy se jí páníček vrátí. Konečně nastal den a její vítání páníčka nebralo konce, div mu neskákala na hlavu z radosti.

Užívali jsme si všichni dohromady, ale jak se neříká, není jednomu konec, ono musí přijít další problém, a ano, přišel.

Byla středa odpoledne, byla jsem venku na zahradě fotit a Besinka mě jako vždy doprovázela. Bylo hodně sněhu a já jsem jí fotila, když vidím, že nějak divně dává jednu zadní packu. Usoudila jsem, že je jí zima na pacinky a tak jsme šly domů. Doma najednou šla do jedné strany a 4x zvracela. S manželem jsme se na sebe podívali, s očima plnými slz, bylo nám oběma jasný, že má mozkovou mrtvici.

besinka

Po všem, co jsem prožila dny před tím, jsem byla totálně na dně. Ne, ono nestačilo, co prožil manžel, ještě Besinka, zmohla jsem se jenom na pláč. Manžel ihned volal našemu veterináři, který ji zachránil život, a který ji zná. Bohužel byl mimo, někde daleko, řekl, že může přijet až večer. I on dle popisu prohlásil, že to vypadá na mrtvičku a řekl, abychom  jí nechali v klidu. Besinka si lehla a usnula a já chodila sledovat, zda dýchá. Manžel ještě neměl odvahu jet autem, přece jenom byl krátce z nemocnice doma, vlastně 2 dny a tak nám nezbývalo, než čekat a doufat, věřit, že se z toho dostane.

Opět byly minuty, jako hodina, ale asi po hodině se Besinka zvedla, šla se napít a šla rovně, už nešla do strany. Měla jsem radost, protože jak řekl vet do telefonu, u psů se to stane a pes je nadále fit a dožije se vysokého věku. Byl večer, přijel veterinář a Besinka ho vítala s velikým štěkotem a byla naprosto v pohodě. Dejte jí hořký čaj místo vody, odeberte jí jídlo a uvidíte ráno, když tak volejte, řekl veterinář. Nebudu nic zatím dělat a dám jí jenom injekci vitamínu, tím nic nezkazím.

V noci jsem se budila a chodila se dívat na Besinku, ta spala klidně a ráno byla jako čiperka, nikdo by neřekl, že prožila mrtvičku. Je v pořádku do teďka. Stalo se jí to 13. února, já 14.února slavila 63 narozeniny a řekla jsem, že jsem i přes to všechno, dostala dva krásné dárky, manžel je v pořádku a Besinka též. Opět jsem prohlásila, nic a žádné peníze se nedorovnají se slovem ZDRAVÍ, to je to nejcennější v životě a nejen u lidí, ale i u zvířátek.

Zdraví Věrulinka

Milá Věrulinko, díky za dojemný příběh. Jsem ráda, že dobře dopadl a přeji vám i vašim nejmilejším hlavně to zdravíčko. At´ je pevné a trvalé

Text nebyl redakčně upraven

Reklama