Čtenářku Věrulinku zdražování nafty a benzínu také pěkně rozčiluje. A tak si tímto příspěvkem alespoň malinko ulevila. Mám sto chutí ho přeposlat tam, kam jdou ty peníze.

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.
Toto téma je spíš pro zlost a nadávání, s kterým si nepomůžeme, jezdit musíme. Takže, zas a opět jedeme natankovat (bohužel autíčko nejezdí na vodu) a tak ,,vesele“ saháme do peněženky a platíme a platíme, ale komu, ptám se?
Komu? Odpovím si, největším žroutem je stát!
Navyšování ceny pohonných hmot, to je rovnou div ne o koruny, ale když slyším v rádiu, nebo v televizi,,benzín a nafta zlevnila o 10 haléřů“, nevím jestli se mám smát, nebo plakat.
Díky dlouholetému zdražování, se při takovéto zprávě už jenom směji.Když se nad tím zamyslím, ono člověku nic jiného nezbývá.Jedno ale vím jistě, že už se asi ve svém pokročilém věku zlevnění nedočkám, opak je pravdou, ceny půjdou výš, ale kam až? Nejen, že lidem tím rujnují peněženky, ale likvidují malé dopravní firmy a nejen je, dokonce už i velké firmy.
To není všechno, že?

Každé zvýšení pohonných hmot se odrazí na ceně nejzákladnějších potravin, každodenní potřeby.Ke zvyšování základních potravin přispívá nejen tento artikl, ale i elektřina předražená, včetně plynu.
Vidím to tak, že stát, tím mám na mysli naše představitele vládní garnytůry, neumí hospodařit, taky proč, že? Občas mám pocit, že nepoužívají mozky, ale jenom jejich dychtivost, aby dostali do státní kasy co nejvíce peněz!

Ano, musí se šetřit, likvidovat dluhy, který jsou vysoký, ovšem tímto způsobem neušetří, naopak. Ale lid dluhy neudělal, proč máme na vše doplácet?
Kdo může natankuje benzín za hranicemi, kde je levnější, kdo může jezdí nakupovat potraviny za hranice.Podnikatelé odvádějí daně do ciziny, ani se jim nedivím, mají recht.

A jádro pudla?
To jsou peníze, který chybí ve státní pokladně.
Ale ti, kteří nemají šanci jezdit nakupovat jinam, si (mimochodem 22 let) budou i nadále utahovat opasky, ne že by chtěli šetřit, ale nemají na větší výdaje peníze.Za chvíli budou auta odstavovat a jezdit, pokud bude možnost (na vesnici složitá záležitost) autobusem, vlakem.
No, a tím pádem co vznikne, bude se opět zdražovat a zdražovat!
Blbý přirovnání s vodou.Čím více lidi vodou šetří, tím více za ní platí!
Podobně je to s pohonnými hmotami, čím méně se nakupují, tím jsou dražší!
Nějak státní kasu musí naplnit!
Ptám se, kam jdou peníze?
Odpovím si,,nevím“
Věděla bych, raději nebudu uvádět, to nechám na každé z vás, kde končí naše nekřesťanský peníze?
Jedno je jistý, nejvíc tím postihují lidi na vesnicích, kde postupem let zlikvidovali vše, co fungovalo,(obchody, pošty, lékárny, doktory), za vším musí dojíždět. A zase, doprava, kterou likvidují čím dál více díky zdražování pohonných hmot, zdražuje se i jízdné. Na vesnici, na rozdíl od města, není vše po ruce, jsou zde lidé většinou ve starším věku. Žijí z důchodů, který na dnešní drahotu jsou neodpovídající, za celoživotní dřinu. A ti co se snaží udržet auto pro svoji přepravu z místa na místo, to život doslova ničí. Každý na vesnici si pořídil auto, aby ke stáru byl soběstačný a dneska? Neví kam dřív s korunou, smutný, ale pravdivý.

Stát je nenažraná mrcha, která už neví, co by vymyslela, jak nás oškubat, ale ve všem, nač pomyslím.
Jsem nespokojená s vývojem naší země, naší slavnou vládou, štve mě to všechno!Po 22 letech jsme kde? Opět nechám na vás, kde jsme.

Zdraví Věrulinka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________

Věrulinko, jen krátce – jde to všechno do háje. Vždyť i v zahraničí se nám smějí, jak to tady vedeme.
Děkuji, že jsi napsala a přeji pěkný den v teple. (dokud ho ještě máme :)
Saša

Téma 6. února 2012 – Dotklo se vás zdražování nafty a benzínu?

Podtitul: Ulevte si z plných plic

  • Dotklo se zdražování pohonných hmot nějak výrazněji vašeho domácího rozpočtu?
  • Omezili jste jízdy autem? (například za nákupy)
  • Jakou nejvyšší možnou únosnou hranici cen byste byla schopna ještě tolerovat, než byste přestala jezdit úplně?
  • Je vaše rodina nebo vy sama závislá na jediném dopravním prostředku – automobilu?
  • Berete o poznání méně benzínu nebo nafty, než jste brala dříve?
  • Vyplatilo by se vám jet pro pohonné hmoty k našim zahraničním sousedům?
  • Co říkáte na to, že u nás stojí benzín a nafta více než v okolních státech?
  • Jezdíte na naftu nebo na benzín?
  • Porovnáváte ceny na jiných benzinkách?

Já vím, my ty ceny asi neovlivníme, ale alespoň si trochu ulevíme. Těším se na vaše příspěvky a komentáře, které pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna s řidiček či spolujezdkyň obdrží za svůj příspěvek dva balíčky kávy Douwe Egberts

kava

Reklama